10 книг про бактерії, мозок та хромосоми

luisa-brimble-VfHoMBagDPc-unsplash

Для студентів, які вивчають біологію у сучасному світі є безліч кар’єрних перспектив. Дослідження показують, що спеціалісти у сфері медицини, біоінженерії та біометрії будуть затребуваними у майбутньому та отримуватимуть високу зарплату.

Вивчати біологію на шкільному рівні – недостатньо, на університетському – складно і не завжди цікаво. Експерти онлайн-школи «На Урок» зібрали 10 книжок, які перетворять вивчення біології на задоволення.

«Наука в коміксах. Біологія». Ларрі Гонік, Дейв Весснер

Ця книга розповідає про складні біологічні процеси – що таке ДНК чи цикл Кребса – у форматі коміксу. Посібник написали популяризатор науки та біолог Ларрі Ґонік і Дейв Весснер – випускник Гарвардського університету.

Читаючи книгу, ти дізнаєшся про «внутрішню кухню» клітин і магію генів, про статеве й нестатеве розмноження, про еволюцію й екосистеми.

Книга підійде тим, хто лише починає вчити біологію та тим, хто хоче освіжити знання після довгої перерви.

«Літо довжиною в ДНК». Аліна Штефан

Ця книга розповідає про останні винаходи в галузі біотехнологій. Головні герої книжки – школярі, яких цікавлять ці технології.

Авторка підручника – письменниця й лікарка Аліна Штефан. Щоб розповісти просто про складне, вона використовує малюнки, схеми і фотографії.

Цю книгу краще читати, маючи базові знання, адже з першого разу складно зрозуміти, що таке ДНК-орігамі і як лікувати рак, не шкодячи здоровим клітинам.

«Риба всередині нас». Ніл Шубін

Професор анатомії Ніл Шубін пропонує читачеві здійснити подорож в часі: подивитися, як протягом трьох із половиною мільярдів років формувалося й удосконалювалося тіло людини.

Він розповідає, чому люди виглядають так, як виглядають, що спільного між людськими руками і крилами комах і який зв’язок є між гиканням та диханням риб.

Книга написана легко й доступно, вона дозволяє поглянути на себе та світ навколо по-іншому. Як зазначила газета Sunday Telegraph: «Риба всередині нас» неодмінно б стала книжкою року для Чарльза Дарвіна», якби вийшла друком за його життя».

«Ми – це наш мозок». Дік Свааб

Ця книга-бестселер розповідає, як мозок впливає на людське життя. Ти дізнаєшся, як і в якій частині мозку люди відчувають щастя та як почувається людина перед смертю.

Свааб каже, що мозок людини повністю визначає її сутність. Через це, на його думку, свобода вибору – лише ілюзія.

«Надзвичайні ДНК. Шалені гени, незламні кодони, верткі хромосоми». Еллі Вуллард, Софі Ґілберт

Ця книга дає відповідь на запитання, які пов’язані з роботою ДНК і генів: чи можна оживити мамонтів, чому існують різні породи собак, чому діти схожі на батьків та чому люди мають різний колір очей.

Книжка буде цікава і дітям і батькам, бо в ній про складні речі розповідають за допомогою ілюстрацій, фото та схем.

«Мікроби гарні та не дуже. Здоров’я і виживання у світі бактерій». Джессіка Снайдер Сакс

Науковиця Джессіка Сакс разом з читачам вирушає в мандрівку світом мікробів. Вона намагається зрозуміти, хто вони: наші захисники чи вороги?

Прочитавши книгу, ти дізнаєшся, чи існують хороші та погані мікроби, яка між ними різниця, чи варто позбутися мікробів та як це зробити.

Видання The New York Times пише: «Певно, не існує більш актуальної книжки, присвяченої цій темі».

«Геном. Автобіографія виду у 23 главах». Метт Рідлі

Ця книга розповідає історію генетики: від перших здогадок про існування генів до розшифрування структури ДНК молекулярними біологами Вотсоном і Кріком.

Прочитавши її, ти дізнаєшся, чому люди відрізняються одне від одного та чому в них бувають різні спадкові дефекти. Кожен з 23 розділів книги присвячений окремій хромосомі – саме там ховаються людські гени.

Книгу варто читати, маючи попередню підготовку, адже у най багато термінів зі сфери генетики.

«Хто живе в тобі. Історії про мікробів, для яких ти рідний дім». Клер Імер

Люди ніколи не бувають самотніми: у їхньому тілі живуть трильйони мікробів. Вони допомагають перетравити їжу, засвоїти вітаміни й дати відсіч мікробам-поганцям.

Люди й мікроби уже так довго співіснують разом, що не можуть вижити один без одного.

Авторка книги розповідає, як мікроби потрапляють до тіла людини та що роблять усередині.

«Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла». Джулія Ендерс

Кишківник – один із наймогутніших органів людини. Саме він впливає на фізичний та психологічний стан. Мікрофлора кишківника – окремий Всесвіт зі своїми жителями, правилами та навіть війнами.

Джулія Ендерс розповідає про структуру та принципи роботи кишківника, роль мікрофлори, вплив кишківника на мозок та зв’язок імунної системи і бактерій.

«Фрукти проти овочів. Чому кавун – не ягода, а томат – це фрукт». Олексій Коваленко

Прийнято вважати, що солодке – фрукт, а все решта – овочі. Природа вважає інакше: для неї перці й помідори – не овочі, гречка – горішок, вишня – не ягода.

Автор книги Олексій Коваленко розповість справжню історію продуктів, які люди щодня бачать на кухні та в супермаркеті.

Його книга – це реальна та дотепна історія звичайних овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфхаків.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus