У Києві пройшов 10-й щорічний молодіжний форум стипендіальних програм Завтра.UA

hands

16 червня у Києві пройшов перший день 10-го Молодіжного форуму стипендіальних програм Фонду Віктора Пінчука Завтра.UA та Всесвітніх студії. Подія об’єднала близько 400 стипендіатів обох програм.

Серед стипендіатів – 9 отримувачів грантів програми «Всесвітні студії», які навчатимуться на магістрів у найкращих університетах світу, та 100 нових переможців стипендіальної програми «Завтра.UA», які отримають підтримку в їх навчанні та реалізації соціальних проектів в Україні.

Форум зосередив свою увагу на викликах, які постали перед громадянами та містами Донецької та Луганської областей. Саме тому цьогорічні стипендіати-учасники форуму розроблятимуть проекти, покликані вирішити проблеми зазначених регіонів.

Однією з тем роботи стало «Соціальне підприємництво на Сході України: можливості та особливості на прикладі міст: Маріуполь, Краматорськ, Покровськ». Метою спікерів є надихнути молодь на впровадження позитивних та інноваційних змін у країні.

Так, на першому дні форуму виступили:

  • Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман;
  • музикант та громадський лідер Святослав Вакарчук;
  • головний редактор газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова;
  • народний депутат, громадський діяч та засновник неурядової організації Global Office Мустафа Найєм;
  • бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук.

Кожен зі спікерів зумів сподобатися присутнім цікавим та корисним виступом, переконати у важливості їхніх зусиль та майбутніх успіхах. «Студвей» вирішив зібрати і поділитися кількома найвлучнішими думками першого дня форуму.

Святослав Вакарчук розповів що означає «завтра» і які кроки потрібно здійснити молоді для досягнення власного успіху та успіху своєї країни: «Для політика завтра – це передвиборчий цикл, для Віктора завтра – це, можливо, наступний фінансовий рік; для уряду завтра – це осінь, потім зима, перезимуємо, дай бог буде тепло, посівна, урожай. І в тому agricultural lifeset вони й живуть. Що таке завтра для журналістів? Для більшості журналістів завтра – це номер у газеті, пост в Інтернеті, стаття в журналі.

Що таке завтра для мене? Це майбутнє країни. Не восени, не на наступних виборах, не через рік. Це майбутнє України через 20-25 років. Перефразовуючи відомий вислів, найкращий шанс збудувати наше завтра був 20-25 років тому, а наступний шанс буде збудувати його сьогодні. Саме тому, я сподіваюсь, ми всі тут.

Що таке Україна завтра? Відповідь насправді не така очевидна, як нам би того хотілося. Ми можемо продовжувати жити так, як жили всі ці 25 років. Україна такий собі “середнячок”, який із кожною наступною глобальною фінансовою кризою все просідає, просідає і просідає. Люди їдуть, люди хворіють, люди старіють. По відношенню до всього цивілізованого світу, переважна більшість українського населення біднішає. Разом із тим, маленька частина населення порівняно з усім світом багатшає і багатшає. Чи таке населення ми хочемо бачити? Я думаю, що ні. Але – move to come.

Знаєте, це не найгірший сценарій, який може бути. Може бути ще гірший. Україна, на жаль, часто не є суб’єктом міжнародної діяльності. Вона є об’єктом міжнародної політики, а деколи – шахової гри, політичних змагань інших країн. Якщо так буде продовжуватися, ці гравці нашу долю вирішать за нас. Руйнування радянської інфраструктури, яке вже майже закінчилося, абсолютна, тотальна недовіра до влади, і найголовніше -несправедливість у суспільстві – усе це реально збільшує шанси на втрату української держави. І цей сценарій теж можливий.

чи хочемо ми будувати нову крану? Ні. Я хочу, мрію і буду будувати іншу країну. Це Україна, яка є технологічним лідером у сучасних галузях. Не потрібно модернізувати “таврію”, це беззмістовною. В кращому випадку в нас із вами вийде “дейво ланус”. Потрібно будувати заводи з виробництва електроавтомобілів, сонячні батареї, енергозберігаючі технології, вже сьогодні впроваджувати 4G, а завтра – 5g, нові технології в сільському господарстві. Щоб не розказувати, що на початку 20 століття Україна була житницею Європи, а реально зробити її такою завтра.

Це справді можливо. Тільки треба по-іншому почати дивитися на світ. Україна, яка є експериментатором у всьому: державній політиці, у системі правосуддя, не боятися ламати систему, починати спочатку; Україну, яка є новим реформатором у охороні здоров’я, медицині, освіті. Україна має не боятися бути реформатором. Україна, яка відкрита для світу й капіталу, яка є магнітом для талановитих людей зі всього світу; які хочуть приїдуть сюди, бо для цього будуть всі належні умови. Таку країну ми хочемо будувати. І тут важлива доля кожного з вас.

Саме тому я хвилювався, перед тим, як говорити з вами. Я хотів, щоб ви відчули і почули про що я говорю. Що для цього я б порадив зробити?

По-перше, ставте перед собою велику мету. Прямо зараз, закрийте очі, вдихніть, видихніть, і уявіть яка велика мета може стояти персонально перед кожним із вас. Проаналізуйте її, відчуйте її, артикулюйте її. Велика мета – це дуже важливо. Колись шанований усіма нами видатний президент Ізраїлю Шимон Перес сказав: “Dream big”. Мрійте дійсно про велике. Не мрійте про багатство чи гроші.

Пункт другий: повірте в себе. Якщо ви не повірите у себе персонально, ніхто цього не зробить, перевірено на досвіді. Пам’ятайте: що б не сталося, ви маєте знати, що у вас все вийде. Живіть із цим почуттям і ніколи не опускайте руки.

По-третє, не мисліть короткостроково і лінійно. Старайтеся ставити довгострокові задачі й пам’ятайте, що світ розвивається експоненціально. Саме в цьому наш шанс догнати, а, можливо, й перегнати. Лінійно не наздоженемо, тільки по експоненті.

Пункт п’ятий: більше віддавайте, більше діліться. Віддавайте частинку свого серця, частинку душі, своїх знань, своїх ідей. Вчіться і вмійте віддавати, це велика радість. І з вами будуть ділитися так само. Ми живемо open world і я мрію, щоб Україна стала відкритою – як даними, так технологіями, так і серцем.

Шість: кожен з вас, станьте послами своєї країни. Пам’ятайте: ніщо не наближає до успіху нашу країну так, як її позитивний авторитет за кордоном. Кожного дня, де б вам не здавалося бути, працюйте над цим. Ці пункти дадуть вам успішний інструментарій для того, щоб іти вперед, бути успішним, будувати успішну країну».

Форум проходить у партнерстві з громадською організацію Global Office у рамках програми #GoEast. Остання покликана реінтегрувати жителів частково окупованих територій Донецької та Луганської областей в проукраїнський інформаційний простір.

Нагадаємо, метою програм Завтра.UA та «Всесвітні студії» протягом останніх 11 років є сприяння створенню талановитого покоління із гарною освітою та навичками, а також досвідом знайомства з передовими світовими практиками та ідеями.

Фото: facebook.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus