Золотий статус «Студент»: як не змарнувати роки

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За студентські роки я спробувала чи не всі можливості для персонального та професійного розвитку: організовувала та керувала проектами в AIESEC, писала наукові статті, працювала у стартапах і бізнес-інкубаторі, була частиною команди TEDx, їздила волонтером за кордон. Усе це дало мені надзвичайну кількість знань, досвіду та розуміння себе. Наразі я вже рік живу в Ірландії, працюю у Google і чітко усвідомлюю важливість студентських років. Тож хочу дати пораду, як раціонально використати золотий час зі статусом «Студент».

Отже, список основних моментів, на які я порадила б звернути увагу та спрямувати зусилля:

1. Високі бали.

Почну відразу із контроверсійного моменту. Знаю, що знайдеться багато людей, готових сперечатися зі мною.

Так, хороші оцінки ≠ розум. Узагалі. Багато моїх по-справжньому талановитих друзів навчалися погано, а деякі не вчилися взагалі.

Але… Бали досі враховуються та формально дають набагато більше можливостей подаватися на програми та цікаві ініціативи, хоча вже давно не відіграють ключову роль. Як приклад можу навести Stanford – один із найпрогресивніших університетів у світі. Якщо ти вирішиш подаватися на будь-яку магістерську програму, то крім рекомендації з університету у тебе обов’язково попросять транскрипт оцінок за кожен навчальний рік.

Не збираєшся поки у Stanford? А чому б не прагнути більшого? Дай собі таку можливість на випадок, якщо передумаєш через кілька років – будь раціональним.

Щоб бути максимально об’єктивною, скажу, що ця рекомендація стосується в основному міжнародного досвіду та майже не торкається українського бізнесу.

Реклама

2. Іноземні мови.

Цей пункт здається настільки очевидним, що навіть не писатиму багато. Якщо ти досі не fluent англійською – у мене погані новини, терміново виправляй це! Заодно можна взятися за німецьку, іспанську чи китайську – можливостей буде більше.

Щоб полегшити вибір мови, можеш перевірити статистику використання мови в Інтернеті за 2016 рік.

робочий процес

3. Онлайн курси та практичні навички.

Знання застарівають. Постійно. Твій комп’ютер і мобільний телефон – це безлімітний доступ до інформації. Використовуй це.

Зазначу кілька основних платформ: Coursera, Edx, Udemy, Edera та Prometheus. Останні дві – українські.

Навчися робити щось руками – дизайн, верстка сайтів чи написання кодів. Це не так складно, як здається. Сьогодні для опанування чогось потрібні місяці, а не роки.

Якщо ти не зароблятимеш цим, то зможеш використовувати отримані навички для своїх проектів (мої базові знання Photoshop виручали не раз). Перевір Skillshare – тут можна знайти практичні уроки майже будь-якої тематики.

4. Іди працювати.

Якби з усього списку своїх рекомендацій потрібно було вибрати головну – це була б вона. Жоден курс чи онлайн-урок не дасть можливості отримати той досвід, що дає практика.

Роби проекти. Власні, маленькі. Не знаєш із чого почати – іди у молодіжні організації. AIESEC, AEGEE, ФРІ дадуть можливість спробувати власні сили.

Я була членом AIESEC протягом 2 років і у 18 років очолила перший великий проект на 60 людей. Саме цей досвід виховав у мені любов до проектного менеджменту та дав навички, які я досі використовую під час роботи в Google.

Спробуй стажування – це хороша можливість за кілька місяців відчути, чи підходить тобі обрана сфера та потенційно зекономити роки. Спробуй щось несподіване для себе – у 95% випадків робота відбувається не так, як ти уявляєш. Експериментуй!

Запусти свій бізнес – це океан нового досвіду. Показовий приклад – історія моїх друзів.

подорож

5. Подорожуй чи поживи в іншій країні.

Однією з основних переваг класного статусу «Студент» є можливість безкоштовно поїхати на програму волонтерства чи обміну за кордон.

Досвід життя в іншій країні не порівняти ні з чим. Ти навчишся швидко адаптуватися до середовища, знайомитися та комунікувати з людьми, вирішувати проблеми. Я вже майже рік не живу в Україні і розумію, що за цей час у моєму житті було стільки моментів і ситуацій, скільки в Україні не було б і за п’ять. Це дуже запалює та вчить бути гнучким.

Перевір програми обміну Еразмус +, короткострокові стажування від AIESEC і підпишися на розсилки. Знаходь свої варіанти – можливостей безліч.

6. Знайди собі ментора.

Є людина, якою ти захоплюєшся і хочеш бути схожим на неї? Прекрасно! Напиши їй. Попроси пораду, домовся про зустріч і розпитай про досвід. Більшість людей набагато відкритіші, ніж ми думаємо, і у найгіршому випадку можна не отримати відповідь чи отримати «Ні!». Але ж ми ніколи не дізнаємося, якщо не спробуємо, чи не так?

Важливо на початку свого шляху знайти правильних учителів. Візьми це у свої руки.

7. Отримай права на водіння.

Я серйозно. Це одне із найцінніших умінь: у подорожах і у повсякденному житті.
Саме під час навчання в університеті є кілька місяців, які можна витратити на курси – скористайся цим.

Я отримала права тільки минулого року, та досі не можу орендувати машину через брак досвіду (Упс!).

8. Have fun!

А взагалі – насолоджуйся! Це найкращий час, щоб подорожувати, експериментувати, закохуватися, заводити друзів і помилятися. Побільше помилятися.
Тільки так ти зможеш швидко знайти те, що саме твоє.

Привітатися та поставити запитання можна на пошту sofiia.shvets@gmail.com. Peace!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus