Пошуки волонтерського проекту

януш

Журналістка «Студвею» Оксана Януш, яка готує ваші улюблені тексти про можливості, вирішила на власному досвіді довести, що виходити із зони комфорту та змінювати звичний спосіб життя зовсім не страшно. Скориставшись однією із програм, про які вона розповідала на нашому сайті, Оксана відважилася поїхати на рік волонтером у Німеччину. У блозі вона розповість про кожен етап своєї мандрівки: пошук і вибір проекту, підготовку необхідних документів і перші враження від переїзду до іншої країни.

Півроку на пошуки

Майже рік минув відтоді, коли я вирішила поїхати на довготривале волонтерство в Німеччину. 2 жовтня 2014 я надіслала перший лист до німецької організації, де написала, що хочу стати європейським волонтером.

Європейський волонтаріат, про який вже розповідав «Студвей», − програма, що фінансується Євросоюзом і покриває всі витрати на проживання. Тобто волонтер отримує все – безкоштовне харчування, житло, страховку, витрати на транспорт і кишенькові гроші. Зі свого боку він зобов’язаний сумлінно та чесно виконувати завдання обраного проекту.

Ідея працювати не заради грошей, а для самої праці й результату, маючи при цьому все необхідне для повноцінного життя, мене захоплює. Це ж ідеальні умови для розвитку! Окрім того, я зможу рік пожити в іншій країні, пізнаючи її культуру, вивчаючи мову та набираючись досвіду для подальших звершень.

януш

За період пошуку проекту я написала понад  50 листів безпосередньо в організації та окремо подала понад 20 заявок на вже готові, затверджені проекти. Це був довгий шлях, протягом якого я двічі зупинялася, думаючи, що нічого не вийде. Та після кількох днів сумнівів я знову бралася за справу. Нарешті через півроку німецька організація «Оберлін» (Oberlin e.V.) запросила мене стати волонтером на річний соціальний проект у місті Ульм. Моєму щастю не було меж, хоча тоді я ще не уявляла, який складний шлях мені доведеться пройти.

Реклама

Визначити пріоритети

У прагненні працювати волонтером за кордоном я мала 2 пріоритети – роботу в соціальній або культурній сфері і бажану країну – Німеччину. Спершу я хотіла потрапити саме у Мюнхен, але з часом зрозуміла, що знайти проект у конкретному місті практично нереально. Для цього потрібне або велике везіння, або роки пошуків.

Німеччину я обрала з особистих переконань – бажання вивчити мову, пізнати і зрозуміти культуру, а також здобути досвід у такій розвинутій і «правильній» країні. Причини банальні.

януш

Як і де знайти проект

Найвідповідальніший крок у справі волонтерства – пошук цікавого проекту. Існує багато ресурсів, де зібрані можливості для ЄВС-волонтерів. Спершу я так і робила − заходила, скажімо, на спільноту European Voluntary Service, роздивлялася пропозиції і подавала заявки. Після 10 невдалих спроб я вирішила змінити тактику.

Найкращий варіант, який рекомендують усі організації, що відправляють і приймають волонтерів, – подаватися лише на актуальні вакансії на ресурсі Youthnetworks. На сайті доступна опція «підписатися на новини». Таким чином пошук значно спрощується: на пошту вам надходитимуть актуальні вакансії. Проте цей варіант у мене також не спрацював – жодної позитивної відповіді.

Тож я почала шукати у загальній базі проектів Європейської Комісії. Там знаходяться всі існуючі проекти, що були затверджені й отримали грант, проте дати їх початку і закінчення не вказані. Тобто дізнатися, чи шукає організація волонтера, чи вже його знайшла, неможливо. Залишається просто надсилати листи та сподіватися на успіх.

Я надіслала свою анкету на десятки проектів, але відповіли не всі і не відразу. Іноді організації можуть внести ваші дані у свою базу і написати лише тоді, коли їм знадобиться волонтер. Так і трапилося. Приблизно через місяць мені написали з організації «Оберлін» і повідомили, що їм потрібен волонтер у жовтні 2015 року, але обирати вони його будуть лише у березні-квітні. У березні організація надіслала опис проекту, я подала свою заявку – резюме та мотиваційний лист − і ще через місяць мене прийняли. Ура!

Звісно, моя історія пошуку − не правило. Я знаю багатьох ЄВС-волонтерів, які знайшли проект за 2 місяці. Їхній досвід мене надихав і водночас пригнічував, адже мій шлях виявився значно довшим.

Фото: Оксана Януш.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus