Як заробляти в Китаї більше 1000 доларів на місяць

китай1

Програма Work and travel to USA – найпопулярніший серед студентів спосіб одночасно подорожувати та заробляти, а чи є бюджетні альтернативи? Мандрівники Юля та Паша розповідають про можливості та особливості заробітку в Китаї.

Як знайти роботу

Вакансії можна шукати на сайтах з пошуку роботи, причому необов’язково китайських, навіть на українських бувають подібні пропозиції. Також можна попросити знайомих китайців (якщо такі є) пошукати через китайські сайти і порозсилати резюме. А ще спробуйте розмістити CV на порталах для репетиторів, так ми отримали близько 15 дзвінків від бажаючих позайматись в Пекіні. Але тут і викладати інформацію, і відповідати потрібно китайською, тож просіть друзів допомогти. І, до речі, навіть якщо в описі вакансії вказано, що вона лише для native speakers, все одно відсилайте резюме, може і пощастити.

Реклама

Ким можна працювати

Найпростіше знайти роботу викладача англійської у школі/на курсах або ж аніматора у дитячому садочку. Також можна працювати у сфері готельного бізнесу, моделлю у клубі (так звана hostess). Робота hostess полягає в тому, що ти знаходишся у клубі/закладі, чим приваблюєш відвідувачів (адже наявність іноземців збільшує престиж закладу).

china2

Необхідні навички

Знання англійської мови, причому важливо не лише добре здати тести, а і мати хорошу вимову (в ідеалі – близьку до мови native speakers). Чому? Китайці, як і більшість іноземців, дуже вловлюють та не люблять слов’янський акцент, це заважає отримати хорошу роботу.

Наступне, якщо ви викладаєте англійську для дітей, потрібно бути аніматором. Дітям потрібен інтерактив, знадобляться навички роботи не лише репетитором чи вчителем, а й актором. Диплому про вищу освіту, як правило, не потрібно, достатньо сертифікату TEFL, але іноді можна обійтися і без нього.

Корисно бути гнучким у спілкуванні, скажімо, аналізувати інших, а не ображатися та вперто ігнорувати, що притаманно нашій ментальності.

Оформлення документів

Є три види віз – туристична, робоча і бізнес. Туристичну можна відкрити в Україні, а також практично в будь-якій країні за кордоном, коштує вона до 50 доларів, але діє всього місяць. Бізнес відкривається в Україні, потрібне спеціальне запрошення, тому варто звернутись за допомогою до агентств, це коштує від 300 доларів і вище. Така віза діє від кількох місяців до року і головне – не прив’язує до роботодавця. Для робочої потрібне запрошення з Китаю, тому її варто робити або через агентство, або безпосередньо в Китаї, виїжджаючи в Гонконг. Це найважчий тип візи, тому що дуже рідко китайські роботодавці готові взяти на себе відповідальність в плані бюрократії та організації робочої візи.

китай2

Вигоди та ризики

Найбільшим плюсом такої роботи є оплата праці. Витрати на життя у Китаї зовсім незначні – заробляючи 1000 доларів в місяць (робота нескладна, найчастіше – з 8:00 до 15:00), ви витрачатимете на їжу 100-200 доларів, одяг дешевий (піджак можна придбати за 5-10 доларів). До того ж учителям надають квартири безкоштовно.

Мінуси – варто бути обережними при укладанні контрактів, у цьому випадку можливі шахрайства, адже не завжди таке працевлаштування – легальне.

Така робота підходить як заробіток, а не для побудови кар’єри – мало перспектив та можливостей реалізації. Крім того, з китайцями складно вести ділові відносини – китайці не кажуть «ні», у разі неприйняття на роботу чи звільнення вони просто ігнорують.

Ставлення китайців до іноземців

Двояке. З одного боку, «білих» вважають красивими, до хлопця-європейця навіть може підійти дівчина і сказати, що він привабливий. Китайці дуже гостинні, гроші та їжу можуть пропонувати просто на вулиці. Наявність іноземців у пабах чи клубах свідчить про престиж закладу.

З іншого – азіати дуже закриті. Між китайцем та «білим» завжди буде стіна, яку не вдасться подолати. Завести друзів серед місцевих не вийде, вони не переходять межу ввічливості та не підпускають до себе. Часто ставляться до іноземців, як до мавпочок, фотографують на вулиці, викрикують «Hello».

china1

Особливості побуту та розваги

Мінуси – відсутність нормального обігріву на півночі Китаю (хоча зими у них схожі на наші) та гостра їжа. Коли купуєте їжу, необхідно зазначати, щоб вона була негострою, інакше їсти її буде неможливо.

Щодо розваг, то їх майже нема. Найбільше задоволення для китайців – багато поїсти та шопінг. У кінотеатрах показують китайські фільми, театр теж із місцевим колоритом, танцювати китайці не люблять, навіть у школі їх вчать тільки азів народних танців.

Поради

  • Вчити англійську, здати TEFL.
  • Розвивати навики ефективної комунікації, викладання.
  • Бути стресостійким.
  • Забути про українську ментальність.

Фото: Юля та Паша, sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus