Як насолоджуватися життям: рецепти героїв-невдах

подорож

Американські фільми призвичаюють нас ділити людей на переможців та аутсайдерів, причому останні за законами жанру мусять страждати і заздрити більш успішним. Якісна література постає проти такого поділу, більше того, герої-невдахи відомих творів мають свої рецепти насолоди життям, які ми і записали.

«Робінзон Крузо» Даніель Дефо

Основні інгредієнти: безлюдний острів, самітник, дикун П’ятниця, папуга.

Спосіб приготування: Розбав свій раціон екзотикою, спробувавши рецепт щастя від славнозвісного відлюдника. Обираєш собі будь-який безлюдний (але тропічний, на одежі ж економимо) острів, посилаєш до біса всю цивілізацію, бо створюєш свою. Не знаємо, що більше може тішити у такій ситуації – морське повітря чи відсутність громадського транспорту і податків. Але припускаємо, що саме працелюбність та філософські роздуми «про тлєн» втримують на плаву при будь-якій погоді. Цю суміш добре прикрасити тропічними фруктами та балакучим папугою з пікантним іменем Попка.

Реклама

«Поштамт» Чарльз Буковскі

Основні інгредієнти: поштар-невдаха, випивка, жінки й ставки на іподромі.

Спосіб приготування: Беремо пересічного поштаря Генрі Чинаскі, із його потертим сірим костюмом, сорокагодинним робочим днем та з двадцятьма роками життя, згайнованого на поштову службу. Додаємо трохи алкоголю та ентузіазму, начальників-садистів, злих собак, божевільних співробітників, дрібку гумору, симпатичну подружку Бетті, потім ще алкоголю і пристрасне хобі (ставки на іподромі). І спостерігаємо за веселими перипетіями життя поштаря-невдахи.

«Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослав Гашек

Основні інгредієнти: вояк без комплексів, Австро-Угорська імперія до і під час війни, фортуна, сатира, байки.

Спосіб приготування:
Доречно взяти колишнього торговця собаками Йозефа Швейка, не забуваючи про його діагноз «недоумство», додаємо пива (але не більше трьох келихів) та відправляємо героя на Першу світову війну. Далі домішуємо байки і сутички з бюрократами, поліцією, докторами… І аж ніяк не хвилюйся за результат, адже: «Як було, так було, але все таки якось воно було. І ще такого ніколи не було, щоб якось не було».

фонди

«Ловець у житі» Джером Девід Селінджер

Основні інгредієнти: сором’язливий підліток, бунтарство, розчарування.

Спосіб приготування: Беремо звичайного, дещо відлюдкуватого підлітка, нехай його звуть Холден Колфілд. Нічого не додаємо, нічого не вказуємо і не очікуємо від героя, він все висловить сам – чим приваблює самотність, як не стати схожим на черствих дорослих, як зберегти дитячі мрії і не зраджувати їм. А ще – чому варто уникати сексу з дівчатами, які «цілими днями дивляться лише дурнуваті фільми».

«Тріумфальна арка» Еріх Марія Ремарк

Основні інгредієнти: лікар-нелегал, співачка, післявоєнний Париж, кальвадос, гестапівці.

Спосіб приготування: Навіть якщо ти лікар-нелегал із судимістю та гестапівськими кошмарами, як Равік, у тебе завжди є шанс підробити документи та вирушити до Парижу у пошуках спокою, а знайти розради із красунею-співачкою та кількох добрих товаришів-нелегалів. Цей рецепт рекомендується до втілення зі склянкою кальвадосу.

«У дорозі» Джек Керуак

Основні інгредієнти: секс-наркотики-джаз, дорога, бітники, «мустанг», нічні бесіди-одкровення.

Спосіб приготування: З такими яскравими інгредієнтами тут і рецепту ніякого не потрібно. Головне тут імпровізація та чуття, як і в джазі, а за фронтмена можна взяти скализуба, бабія і п’яницю Діна Моріарті. Він підхопить тебе на своєму деренчливому «мустанзі», а далі дорога все розставить на свої місця.

книги

«Місто» Валеріан Підмогильний

Основні інгредієнти: студент-провінціал, література, жінки, Київ 1920-хх, письменники.

Спосіб приготування: Для цього рецепту нам потрібен амбітний та бідний студент із села, нехай його звуть Степан Радченко. А далі все просто: «виводимо його в люди», знаходимо йому хлів, а потім і квартиру в столиці, підшукуємо роботу та богемне товариство. Потім варто подумати про гарний одяг та жінок (не забуваємо регулярно змінювати і перше, і друге). Приправляємо все філософією та міською естетикою, а потім змушуємо героя писати «велику повість про людей».

«Любий друг» Гі де Мопассан

Основні інгредієнти: авантюрист, жінки, поважне товариство.

Спосіб приготування: Цей рецепт базується на харизмі, бо, як показує досвід авантюриста Жоржа Дюруа, харизма вирішує все. Також все поливається соусом філософських питань про сенс людського життя, недолугість суспільної ієрархії, хиткі межі між справжнім та фальшивим у людині, ціну честі й безчестя.

«Піаністка» Ельфріде Єлінек

Основні інгредієнти: професор, музика, сексуальні відхилення.

Спосіб приготування: Рецепт цікавий, щоб ознайомитися, але не втілювати у життя. Бо для останнього потрібно бути як мінімум сорокарічною жіночкою, що досі живе з матір’ю (але без котів!) і має цілий букет відповідних психологічних проблем. Світлу пору доби Еріка присвячує високому – музиці, а темну – низькому, а точніше, підгляданню за закоханими парочками. Все ж сексуальні відхилення не стають на заваді появи справжнього кохання.

«Московіада» Андрухович Юрій

Основні інгредієнти: Москва, студент-поет, коханки, пиятика, містика, КДБ, триметрові пацюки.

Спосіб приготування: Для основи можна взяти московський гуртожиток, тоді плавно домішувати знайомих поетів, коханок, відвідини всіх можливих барів та кав’ярень Москви, закріплюючи це алкоголем усіх можливих (дешевих!) ґатунків. Потім можна випадково (з похмілля?) потрапити до таємного підземелля на таємний симпозіум мерців, як це зробив український студент та поет Отто фон Ф. Але навіть у такій прикрій ситуації варто не прощатися з харизмою та «любов’ю до родіни», що і робить студент-гуляка.

Фото: tumblr.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus