«Вудсток» у Польщі: любов, дружба і музика по сусідству

Щоліта європейські, як і українські, міста ніби завмирають – у кіно транслюють щось малобюджетне або невдале, театри закривають сезони, концерти очікуються восени та взимку, натомість активізуються фестивалі просто неба. І якщо в Україні цьогоріч не надто фестивальний настрій, а насолодитися хорошою музикою або просто зарядитися позитивною енергією недалеко від дому все ж таки хочеться, у нагоді стануть літні фестивалі Польщі, Словаччини, Угорщини. Їхати сюди не дуже дорого, а от позитивних і просто нових вражень буде море.

Вудсток у Польщі

Львів’янка Марина Когут минулого року уперше відвідала польський «Вудсток», який упродовж останніх 12 років проходить у містечку Коштин-над-Одрою. Цьогоріч їде знову.

– Марино, що у польському «Вудстоці» залишилося від знаменитого хіпі-фестивалю 1969 року? Тільки назва?

– Я не знаю, яка атмосфера була у 1969 році, бо я там не була, але на польському фестивалі вона просто надзвичайна! Тут дуже багато людей, жоден український фестиваль, на яких я була, не збирає стільки народу, дуже класного і дружного.

 

Вудсток у Польщі

– Яка основна ідея фестивалю? На багатьох схожих фестивалях пропагують здоровий спосіб життя тут теж?

– Це не тільки музичний фестиваль – тут проходить багато цікавих заходів з ранку до ранку. Встановлено спеціальну дискусійну сцену, де виступають відомі політики, журналісти, вчені зокрема, їхні виступи транслюють в ефірі польського телебачення. Також передбачено декілька музичних сцен, де грають як професійні музиканти, так і аматори. Проведенню фестивалю сприяє польська благодійна організація (WielkaOrkiestraswiatecznejpomocy – авт.) Але чи пропагують тут ідею здорового способу життя? Сумніваюсь. Утім, із забрудненням навколишнього середовища вони борються добре: на фестивалі не побачиш купу пластику – існує навіть спеціальний пункт обміну, біля якого шикуються люди із пластиковими пляшками. На що їх обмінюють, щоправда, я не знаю.

До речі, не побачиш жодного полісмена – усі вони слідкують за порядком з неба. Працюють також і волонтери.

Вудсток у Польщі

– Хто насамперед відвідує фестиваль?

– На фестиваль приїжджають люди з різних країн Європи, багато з Німеччини, оскільки фестиваль відбувається на польсько-німецькому кордоні, усього за 70 кілометрів від Берліну. Тому після фестивалю можна відвідати заодно і столицю – ми так і робили.

Вудсток у Польщі

Наскільки мені відомо, польський Вудсток безкоштовний на вхід. А як організатори вирішують питання з поселенням і харчуванням такої кількості відвідувачів?

– Харчування, як на мене, це єдине, чим Вудсток поступається нашим фестивалям, мабуть, тому, що через величезну кількість людей цей процес важко проконтролювати. До всього, на фестивалі заборонено розпалювати вогнище. Але проблем із забезпечанням їжею немає – на кожному кроці є ятки, де за помірною ціною можна собі купити щось із фаст-фуду. Також тут є кришнаїти, які мають фактично власну сцену. Навіть не сцену, а такий добрий шмат території вони займають, бо мають крім сцени ще різні палатки з майстер-класами та медитаціями. Вони тут тримають свою вегетаріанську кухню, до якої завжди величезні черги, бо вона досить дешева. Щоправда, вона не кожном до смаку – мені не сподобалася.

Вудсток у Польщі

– Як зручніше їхати сюди? Як ти добиралася?

– Я їхала зі своїм другом із Польщі на мотоциклі. Для мотоциклістів на фестивалі виділено окреме наметове містечко і вхід лише за спеціальними браслетиками. Це містечко було організоване християнською байкерською організацією Riders for God (її існування мене дуже здивувало, не думала що байкери і християнство можуть мати щось спільне). До речі, там були безкоштовні напої, обіди, душ та чистіші туалети.

Вудсток у Польщі

Щодо умов для простих смертних, то черг за питною водою або до переповненого туалету, як у нас часто буває, – я не спостерігала. І взагалі: такої кількості туалетів і спеціально обладнаних рукомийників я ще не бачила!

Вудсток у Польщі

Організатори називають польський «Вудсток» одним із найбільших європейських фестивалів просто неба. Від фестивалю бере початок волонтерський рух «Патруль світу» (пол. Pokojowy Patrol), який вирішує питання супроводу гостей, безпеки, довідки та першої медичної допомоги на заходах «Оркестру святкової допомоги». До речі, саме він допоміг організувати благодійний фонд «Серце до серця» в Україні у 2006 році.

Вудсток у Польщі

Фестиваль також може пишатися відомими гостями – щороку його відвідують знамениті рок-зірки, на сцені виступають популярні фольклорні та альтернативні гурти. Свого часу тут побували IRA, Myslovitz, Dżem, Acid Drinkers, 2TM2,3, The Stranglers, Papa Roach, The Prodigy, Guano Apes, Kontrust, Clawfinger, Найджел Кеннеді, Gentleman, Undrop, Sabaton, Kaiser Chiefs, Ugly Kid Joe, Hunter, Farben Lehre, Emir Kusturica & No Smoking Orchestra.

Вудсток у Польщі зазвичай триває упродовж трьох днів наприкінці липня. Цьогоріч захід відбуватиметься з 31 липня до 3 серпня.

Фото: content.time.com, theaustralian.com.au

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus