Як скласти всі ЗНО на 190+ і не турбуватись за рейтинг при вступі

студент

Вступ. Усі так хвилюються через нього! Ще й ці три диявольські літери — ЗНО, врятуйте!

Про ЗНО 2017 тут.

Студвей вже пропонує декілька схожих статей, але їх декілька і вони радше доповнюють одна одну, аніж можуть існувати окремо. Наприклад, тут класно підібрані ресурси для підготовки. А ось тут скоріше алгоритм з практичними порадами.

Та все ж з деякими пунктами я не погоджуюсь, або вони висвітлені недостатньо – саме тому пропоную свій варіант, варіант від дівчини, яка склала усе на 193+ не хвилюючись про екзамени. Насправді ж, ЗНО – це лише перевірка на самостійність та здатність вивчити певний обсяг матеріалу за конкретний час.

Одразу хочу застерегти – тут не буде рецептів на зразок «Підготуйся до ЗНО за один день!». ЗНО на 190+ це систематична плідна підготовка, або ж, у прикладі з математикою, ти вже знаєш предмет. Якщо ти вступаєш в Українi – ЗНО це твій квиток у майбутнє. Те, у якому ВНЗ ти будеш навчатись безпосередньо вплине на те, якою людиною ти будеш.

Оточення і якість навчання (причому саме в такій послідовності) зліплять того, хто буде дивитись на тебе з дзеркала за пять років.

Так, ЗНО місцями дурне, і так, скоріш за все тобі не потрібно буде знати у дорослому житті, що Євген Маланюк то «імператор залізних строф», чи пам’ятати формулу площі сектора чи сили взаємодії двох точкових електричних зарядів(звичайно, якщо ти не майбутній фізик), але як каже мій викладач з дискретної математики: «А що, якщо до вас на вулиці підійдуть і запитають?».

Стався до цього позитивно – приємно ж показати, що ти достатньо ерудований.

Хочу розвіяти деякі міфи

Міф 1. Без репетитора скласти на 190+ нереально

Реально. Усе залежить від усвідомлення, навіщо тобі високі бали. Якщо ти не маєш відповіді – навіть заняття з репетиторами безглузді. Відсутність мотивації призведе до того, що ти закинеш свої заняття після тижня-двох, якщо не після першого ж разу.

Особисто я у репетиторах не бачила абсолютно жодного сенсу, єдиний предмет за який дійсно непокоїлась – українська мова та література, але тут пощастило — моя вчителька чудово викладала предмет і вела для нас додаткові факультативи саме з підготовки до ЗНО.

Але все ж – 95% успіху залежить від якісної самопідготовки. Звичайно ж, якщо тобі зручніше займатися з репетитором – будь ласка, проте не варто вважати, що це гарантія 190+ балів.

Міф 2. ЗНО це страшно

Усе залежить від тебе.

Кожного разу, коли я говорила про складну контрольну чи тест, про які я хвилююсь, тато казав мені: «А чому ти власне непокоїшся? Тут два варіанти: ти або знаєш, або не знаєш.»

У наших силах зробити так, щоб уся необхідна інформація була в голові до початку екзамену. Якщо ж її немає – ніякими талісманами/замовляннями/хвилюваннями/потураннями себе вже не допоможеш.

То може досить переживати через самостійні, контрольні чи ЗНО? Просто зроби все, щоб на момент початку екзамену ти був впевнений, що у результаті побачиш 200 у своєму сертифікаті. Стався до контролю знань як до гри – покажи всім, хто тут найкращий!

Як вилікувати синдром «поліглота-невдахи»

Реклама

Практичні поради

1. Навчись ефективно засвоювати матеріал. Це дозволить тобі зекономити десятки годин і нервових з’єднань. Інтернет переповнений статтями про те, як краще засвоювати інформацію. Рекомендую курс, назва якого говорить сама за себе – Coursera. Програма з літератури величезна, а знати на ЗНО потрібно лише імена персонажів, ключові ідеї творів та їх особливості.

2. Замість читання літератури або слухання годинних лекцій з теорії – проходь тести. Тут найкращий твій друг – посібник Авраменка з мови і літератури, там на кожен твір по 1–2 сторінки, а більше тобі і не потрібно. А от портал від Яндексу тобі варто відвідувати частіше за свої сторінки у соціальних мережах – так ти будеш розуміти які типи завдань є, що саме питають і на що варто концентрувати увагу в першу чергу.

На самому ЗНО завдання будуть аналогічні і вибір правильної відповіді в тебе дійде до автоматизму — ти будеш знати алгоритм, за яким його варто шукати і усі правила: милозвучність, правопис апострофа чи мякого знаку будуть виникати в голові одразу ж — те саме стосується математики, англійської, фізики, біології тощо. Особливо за місяць до ЗНО проходь по одному тесту кожен день.

3. Використовуй інтернет-ресурси, додатки на телефон, короткі відео та онлайн курси. Усе, що тобі потрібно є в мережі, АЛЕ підбирай тільки змістовну інформацію і не витрачай купу часу на дрібні деталі. Людина сприймає відео у 5 разів краще аніж аудіо, і у 3 рази краще за читання.

4. Найефективніший спосіб засвоїти матеріал – згадувати. По дорозі до школи /додому / на гурток / у магазин і т.д згадуй про себе основні правила, формули, наголоси, головне з біографій і так далі. Напружуй свій мозок і вже за декілька тижнів ти зрозумієш, що тримати в голові стільки інформації простіше ніж здавалося.
Особисто я досі не можу забути правил української мови, що мене неймовірно тішить, коли пишу от такі статті.

5. Склади собі графік занять і дотримуйся його. Не обов’язково сидіти над книжкою Авраменка зранку до ночі, достатньо просто робити це систематично.
Запам’ятай: короткі сесії по 25–40 хв набагато ефективніші за цілий вечір зубріння, тому краще роби потроху кожен день, а не засідай за підготовку один раз на тиждень так, що мозок потім кипить.

Припустимо, ти складаєш 3 предмети – укр. мова та література, предмет-1 та предмет-2. Приклад розкладу підготовки:

Пн — 25 хв мова, 5 хв перерва, 5 хв згадування основних правил з мови,
25 хв предмет-1, 5 хв перерва, 5хв згадування основного з предмету-1.
Загалом: 70 хв
Вт — 50 хв літератури і 10 хв згадування основного з літератури
Загалом: 60 хв
Ср — день відпочинку (або ж — https://zno.yandex.ua)
Чт — 25 хв предмет-2, 5 хв перерва, 5хв згадування основного з предмету-2.
25 хв мова, 5 хв перерва, 5 хв згадування основних правил з мови.
Загалом: 70 хв
Пт — 25 хв предмет-1, 5 хв перерва, 5 хв згадування основного з предмету-1
25 хв предмет-2, 5 хв перерва, 5хв згадування основного з предмету-2
Загалом: 70 хв

Якщо ти й справді будеш стільки працювати і ретельно пильнувати за якістю інформації, яку вкладаєш собі у голову — 190+ тобі забезпечено. Успіхів!

За матеріалами Medium.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus