ТОП-5 ресурсів для вивчення латини

Креативно відшити надокучливого залицяльника словом «Valete!», набити загадкову татушку з незрозумілим крилатим виразом і додати незвичайний допис у власному резюме не буде складно, якщо ви знаєте латину. Так, це мертва мова, і вживати її у повсякденному житті складно й нудно, проте у деяких випадках це може видатися дуже корисним. Наприклад, мало хто знає, що вивчити іспанську, італійську, французьку, румунську, молдавську, валлійську, франко-провансальську мови буде набагато простіше, коли ви володієте латиною. Ми склали для вас добірку ресурсів, що допоможуть опанувати мертву мову!

заголовок

Для тих, хто вирішив вивчити латинську мову з «нуля», можна порадити ці короткі відеоуроки. Епізоди тривають 3-4 хв, і за цей час можна засвоїти деякі вислови та граматичні правила. Зараз на каналі опубліковані не всі відео, проте повну версію курсу можна знайти на домашній сторінці.

заголовк

Хочеш вивчити мову – читай новини цією мовою. Завдяки фінській радіостанції це стало можливим. З 1989 року автори порталу розробляють сучасну латинську лексику. Добірку можна не тільки читати, а й слухати.

заголовок

Цей варіант підходить для тих, хто багато часу проводить у соціальних мережах. По-перше, у спільноті є велика кількість підручників на різний смак. По-друге, там можна проконсультуватися щодо майбутнього татуювання з більш досвідченими знавцями латини.

заголовк

Можливо, хтось вивчає латину для того, щоб відшити небажаних залицяльників/залицяльниць, а хтось дійсно хоче читати шедеври давньоримської літератури мовою оригіналу. На цьому сайті зібрані твори від історика Тацита до енциклопедиста Варрона. Усі тексти опубліковані з перекладом на англійську мову, тому є можливість підтягнути і її.

заголовок

Ще одна спільнота Вконтакті, але вже більш гумористичного спрямування. Тут можна знайти відомі вислови, перекладені на латинську мову, та ще раз обговорити своє майбутнє татуювання.

Як говорить відоме латинське прислів’я, «Fortes fortuna adjuvat». Головне – почати. Сподіваємося, наша добірка вам у цьому допоможе.

Зображення: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus