Валерія Сочивець: виспатися за 20 хвилин, або як відпочиває режисер

валерія сочивець

Ми звикли дослухатися до порад тих, хто досяг успіху. Відомі бізнесмени, виконавці, фотографи й дипломати завзято діляться досвідом, розповідаючи, як треба працювати, аби стати Стівом Джобсом, який таск-менеджер використовувати, щоб бути як Біл Гейтс, та які слова повторює перед сном Марк Цукерберг. Ти начебто читаєш уважно, робиш так, як вони кажуть, працюєш дедалі більше, але твій перший мільйон ще навіть не надрукували. У чому ж проблема?

Давай подивимося правді в очі: справа не в наполегливості чи тривалості робочого дня. Тяжко, багато та з любов’ю працюють не тільки успішні. Останні особливим чином розподіляють свій вільний від роботи час. Як саме? Читай.
У рамках спецпроекту розповідаємо про те, що роблять у вихідні відомі українці та як дозвілля допомагає їм у роботі. У нашій заключній історії – секрети Валерії Сочивець.

Про межу між відпочинком і роботою

Проводити межу між роботою й дозвіллям важливо, в мене вона доволі чітка. Я завжди намагаюся викроїти вільний час, аби вибратися за місто до батьків, вимкнути телефон, посидіти біля каміну. Є люди, які вкладають у тебе душу – твої друзі й сім`я. Необхідно знаходити час, який належав би тільки їм, аби «повернути» ті відчуття та енергію, якими вони наповнюють тебе.

Реклама

Про організацію вільного часу

Я дуже люблю планувати, в мене купа зошитів та блокнотів, в котрих я впорядковую свої справи та розробляю відповідні графіки. До речі, нещодавно побачила крутий органайзер із новою раціональною системою: кожен день розписаний у вигляді циферблату, завдяки чому більше працює наша зорова пам`ять. Та, на жаль, цей органайзер шкіряний, а я не купую вироби зі шкіри. Хочу самостійно собі такий зробити. І в кожному графіку обов’язково намагаюся виокремити вільні години для себе та рідних.

сочивець

Про усамітнення

Звичайно, я займаюся багатьма справами, котрі потребують усамітнення. Проте для мене вільний час – це, в першу чергу, можливість побути в оточенні інших людей. Я дуже не люблю залишатися сама, для мене це важко.

Про «загублений час»

Я ненавиджу витрачати час на переїзди в транспорті. Є такий уривок з радянської пісні: «ежедневно 42 минуты под землей, сюда-туда, туда-сюда, я день за днем сложу в года», – от я завжди так само нарікаю на ці 10, 30, 50 хвилин дороги. Проте намагаюся використовувати їх із користю, наприклад, читати.

Про останню прочитану книгу

Остання прочитана книга – це «Кіноклуб» Девіда Гілмора. У ній розповідається історія батька, який вчить свого сина життєвим правилам, показуючи кінокартини. Ще, дочитую «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Франсуази Барб-Галль, – це теж розповідь про те, як «викладати», проте в цьому випадку мистецтво.

Про останній переглянутий фільм

Ігрова картина «Барани» ісландського режисера Грімура Хаконарсона, на яку я натрапила несподівано, – вона не була в моєму плані must-see, і тому вдвічі приємніше було раптом відкрити для себе щось нове.

сочивець

Про спорт

Я довгий час займалася хореографією – танцювала, багато виступала. Та зараз часу зовсім не вистачає. Мої «фізичні навантаження» – це заняття з малечею раз на тиждень у дитячому центрі, де я вчу їх сценічно рухатися, та невеличка зарядка кожного ранку.

Про те, як побороти втому

Я дуже люблю готувати, а ще більше – для когось. За гороскопом я Лев, тож егоцентризму мені не бракує. Будь-яке заохочення або похвала – мої найкращі стимули. Коли мені кажуть, що страва смачна, а я молодець, – з`являються сили та бажання робити щось далі. Тому для боротьби з втомою потрібно йти на кухню й готувати щось смачне.

Я не люблю велике місто, мене тут завжди щось трохи вибішує, і це роздратування починається майже одразу після повернення з природи чи якогось невеликого селища, де я часто буваю по роботі, або ж на відпочинку. Тому залишити Київ на деякий час – ще один дієвий спосіб боротьби з втомою. Взагалі, супер рятівний та надихаючий варіант – це гори. Якщо говорити про «місце сили» в Києві – це Поділ. А «місто сили» для мене – Чернівці.

Про те, що робити, коли нічого робити

Як не дивно, таке буває: 20 вільних хвилин перед якимсь показом, півгодини вільного часу ввечері. Я використовую ці неочікувані моменти дозвілля просто: лягаю спати. Через хронічне недосипання, як на мене, це найкраще рішення. Тим більше, що я можу заснути практично будь-де.

Про мрію

У мене грузинське коріння, та я ніколи не була в Грузії. Тому мені хотілося би зібрати гарну компанію та нарешті відвідати цю країну.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus