ТОП-10 українськомовних книг 2016 року

книга

Рік невпинно наближається до завершення. Настає час підсумовувати прожите і… прочитане. Цьогоріч український книговидавничий ринок потішив великою кількістю якісної літератури, яку читачі розхапують із поличок книгарень як гарячі пиріжки. Ми обнишпорили цьогорічні рейтинги і підготували добірку найкращих книжок року, що минає. Зробити це було не легко – претендентів дійсно багато. Але цих точно варто прочитати.

1. «Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника.

Футиристичний роман-антиутопія про те, що б було, якби переміг фашизм. Дія твору відбувається у 4-му тисячолітті. Головний герой, журналіст «Голосу Райха», потрапляє на ферму, у якій тримають…людей. Їх називають сторами і ставляться як до тварин. Журналіст закохується у самку цих істот і починає боротися з режимом. Він відстоює права людей, виступає проти жорстокості. Але чи під силу йому подолати такий узвичаєний стиль життя?

Реклама

2. «І знову я влізаю в танк…» Оксани Забужко.

У книжці вміщено тексти, написані протягом 2012-2016 років. Вони про сучасну ситуацію в країні, інформаційну війну, європейський вибір і пошук відповіді на уже хрестоматійне запитання: хто ми? Есеї закликають до роздумів та переосмислення. Тут можна прочитати один із них.

3. «Баборня» Мирослава Лаюка.

Головна героїня – літня пані, учителька біології на пенсії, Марія Василівна. Вона дуже любить свого чоловіка, який помер. Міркуючи про своє життя, жінка розуміє, що їй і згадати нема чого, окрім великої любові. Але раптом пенсіонерка знаходить у шафі свого коханого подвійне дно. І з великим запалом починає пошуки відповідей на запитання, яких раніше навіть не мала. Тут можеш прочитати перший розділ книжки.

4. «The Ukrainians II: історії успіху». Упорядники: Тарас Прокопишин, Володимир Бєґлов та Інна Березніцька.

Книжка доводить, що не все у нас #зрада. Під одним дахом зібрано 20 історій відомих українців про їхній шлях до успіху, випробування і волю йти до кінця. Тут ти зможеш прочитати інтерв’ю із Джамалою, Святославом Вакарчуком, Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Андрієм Куликовим. Історії надихають на те, щоб нарешті встати з дивана і почати щось робити.

книжка

5. «Джерело» Айн Ренд.

Дія відбувається у першій половині ХХ століття у США. Головний герой – архітектор Говард Рорк. Він не розуміє, чому люди, які створили газети, радіо, літаки, досі живуть у таких старовинних будинках. Але чоловік не висуває претензій суспільству, а тихо виконує свою роботу. Люди, у свою чергу, теж не розуміють архітектора, називають «хворим» та «егоїстом», адже він має власну думку. То може легше відмовитися від своєї позиції?

6. «Чому нації занепадають?» Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона.

Автори 15 років проводили різні дослідження, щоб упевнено заявити: економічний успіх держав не залежить від клімату, географічного розташування чи культури. Країни процвітають, тому що їхні громадяни повалили владні еліти і створили такі середовища, де головною цінністю є рівні політичні та економічні права людей. Свобода робить світ і кожного з нас багатшим. Тут можна прочитати третій розділ книжки.

7. «Гаррі Поттер і Прокляте дитя» Джоан Роулінг.

Довгоочікувана книжка для поттероманів. За новеньким примірником усі спраглі стояли у довжелезних чергах, дехто навіть у відповідних костюмах. У п’єсі головним героєм є син Гаррі – Албус. Події розгортаються через 19 років після битви за Гоґвортс. Сам Гаррі Поттер – працівник Міністерства магії, одружений батько трьох школярів, справжнісінький трудоголік. Він і досі намагається побороти минуле, яке ніяк не хоче його відпускати.

книги

8. «Франко від А до Я».

Артбук офіційно визнано найкращою книжкою цьогорічного Форуму видавців, що відбувся у Львові. Ця книжка – абетка-енциклопедія, де багато незнаних раніше фактів про нашого Каменяра та добірного гумору. Вони допоможуть переконатися, що Франко – стильний, молодіжний, живий, поряд з нами. Особливу увагу варто звернути на візуальне оформлення – це заслуга творчої майстерні «Аґрафка». А текст – відомих львівських франкознавців Наталі та Богдана Тихолозів.

9. «Школа майбутнього» Кена Робінсона та Лу Ароніки.

Питання хорошої освіти зараз гостро стоїть у суспільстві, особливо для студентів. У цій книжці автор фокусується на шкільній освіті, але майже усі її принципи можна застосувати і до вищої школи. Як потрібно вчитися? Чого робити точно не варто? Яке місце посідає творчість? Як навчитися думати і осмислювати почуте/побачене, а не просто зазубрювати матеріал? Відповіді на усі ці запитання ти знайдеш тут. А також – безліч прикладів із життя про те, як можна перевернути розуміння про освіту знизу догори.

10. «Забуття» Тетяни Малярчук.

«Забуття» є у списках найкращих книжок Форуму видавців та ВВС. У тексті поєднано дві життєві історії та два часові полюси. Перший – історія молодої жінки з України, що одужує після внутрішнього заціпеніння та ніби заново вчиться ходити власними ногами. Друга сюжетна лінія – життя (а радше забуття) В’ячеслава Липинського, основоположника українського монархізму. І сам роман про це – що ж таке оте забуття?

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus