Угорщина не підтримуватиме ініціатив України у міжнародних організаціях через освітній закон

pexels-photo-70292

Угорщина припиняє підтримку важливих для України рішень у міжнародних організаціях через новий Закон «Про освіту».

Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство у понеділок, 11 вересня, посла України в Угорщині Любов Непоп через недавно ухвалений Закон «Про освіту».

Міністр Сійярто мав намір особисто повідомити, що вважає новий український закон «соромом і ганьбою». Саме він розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи у міжнародних організаціях, а також, що Угорщина віднині не підтримуватиме важливі для України рішення.

На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде порушувати питання щодо внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту, додав Менцер.За особистою вказівкою Пейтера Сійярто угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені.

Причинами цього рішення Сійярто, з одного боку, стали такі зміни в українському законі про освіту, які унеможливлюють здобуття нацменшинами України, включно зі 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти рідною мовою. З іншого боку, коли Сійярто порушив у четвер це питання перед міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним на зустрічі в рамках програми ЄС “Східне партнерство”, відповідь українського колеги була неприйнятною для угорської сторони.

Нагадаємо, що раніше повідомляли, що румунська та угорська спільноти незадоволені Законом «Про освіту». Його прийняли у Верховній Раді 5 вересня.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus