Угорщина хоче перегляду Угоди Україна-ЄС через Закон «Про освіту»

pexels-photo-113885

Угорщина хоче перегляду Угоди Україна-ЄС через Закон «Про освіту».

У МЗС цієї країни вважають, що мовна стаття освітнього закону України унеможливлює діяльність угорських шкіл. Саме через це угорські дипломати ініціюватимуть перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Він зауважив, що новий український Закон «Про освіту» суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. З цієї причини, він має намір ініціювати перегляд цієї угоди з Україною під час наради очільників МЗС країн-членів Євросоюзу, яка відбудеться наступного понеділка.

За словами міністра, закон створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР. Сійярто провів зустріч з керівниками організацій закарпатських угорців, під час чого сторони погодилися, що освітній закон унеможливлює діяльність угорських шкіл, чим українська влада порушує взяті на себе міжнародні зобов’язання.

Нагадаємо, що у кулуарах ПАРЄ роздають буклети з критикою українського освітнього закону. А Угорщина і Румунія разом виступлять проти українського освітнього закону.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus