У сфері освіти 69% керівних посад обіймають жінки

pexels-photo-349494

В освіті керують 69% жінок.Такими є результати дослідження Програми розвитку ООН (UNDP), підготованого за участі експертів Українського центру суспільних даних.

Освіта – єдина галузь, якою керують переважно жінки – 69%. В освітніх закладах частка жінок-керівників зменшується з віком учнів. Жінки є керівниками у 98% випадках для дошкільної, у 87% для початкової, у 68% для середньої освіти.

Серед роботодавців – 32% жінок. Вони переважають у салонах краси (58 тис. ФОП, з них 94% жінок), надають послуги з бухгалтерського обліку та аудиту (8,6 тис. ФОП, з них 82% жінок).

bfb001b-gender1

Водночас існують галузі, де понад 80% керівників – чоловіки: транспорт, будівництво, сільське господарство, добувна промисловість та енергетика. Вони переважно очолюють фірми в оптовій торгівлі, вирощуванні зернових, будівництві, комплексному обслуговуванні об’єктів. Також чоловіки керують більшістю громадських організацій та майже усіма релігійними організаціями.

Загальне співвідношення чоловіків та жінок серед керівників організацій та підприємців – 60% проти 40%. Приватне підприємництво в Україні близьке до балансу (серед ФОП 46% жінок).

Нагадаємо, що МОН впровадить гендерне бюджетування.

Фото: pexels.com, socialdata.org.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus