У Львові обговорять Закон «Про освіту» з польською меншиною

img-7016-9-10-17

У Львові орієнтовно 26 жовтня має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, Посольства Польщі та МОН України щодо імплементації сьомої статті Закону «Про освіту». Про це домовились Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.

«Україна працюватиме з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію Закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб. Для нас тим більше важливо підтримати тих, хто толерантно і виважено поставився до цієї статті, а також поставились з порозумінням до того факту, що українські діти, які належать до нацменшин, мають володіти державною мовою. І ми вдячні Польщі, що вона належить саме до таких країн.», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зі свого боку Посол Польщі подякував Міністру за пропозицію та підтримав її.

Сторони також обговорили двосторонню співпрацю між країнами сфері вищої освіти. Україна планує створити систему відстеження працевлаштування випускників, яка допомагає прослідкувати траєкторію випускника кожного вишу після отримання ним вищої освіти. Така система вже функціонує а Польщі. Сторони раніше домовилися про співпрацю у цьому проекті, і наразі МОН зацікавлене інтенсифікувати його. На фінальному етапі перебуває розробка нової Угоди про співробітництво в галузі вищої освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща, яку заплановано підписати до кінця року.

Нагадаємо, що експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.

Фото: mon.gov.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus