У кулуарах ПАРЄ роздають буклети з критикою українського освітнього закону

pexels-photo-323503

У кулуарах ПАРЄ роздають буклети з критикою українського освітнього закону.

Противники мовної норми українського Закону «Про освіту» доводять в Страсбурзі, що українська влада обмежує вивчення як мов меншин, так і державної мови. Відповідні буклети поширювали у понеділок, 9 жовтня, в коридорах Палацу Європи.

У брошурах, які роздають депутатам, стверджується, що українське законодавство є найгіршим у регіоні. Наводяться приклади Сербії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови та Польщі. Автори буклета вважають, що Україна створює не лише перепони для навчання представників нацменшин їхніми рідними мовами, але також «заважає вивченню української мови».

Зокрема, їхньою претензією є те, що представникам меншин викладають українську як рідну мову, а не як іноземну. На їхню думку, саме через це, а також через неналежну кваліфікацію вчителів угорці на Закарпатті мають погані результати ЗНО з української. «Новий закон про освіту знищує школи з викладанням мовами меншин», – йдеться у пам’ятці. Документ не містить вихідних даних щодо автора, але судячи з його змісту можна припустити, що він підготовлений представниками Угорщини.

Як відомо, 12 жовтня в ПАРЄ буде ухвалена резолюція щодо мовної норми освітнього закону. Раніше повідомлялося, що в асамблеї вже визначили, хто готуватиме доповідь з цього питання.

Нагадаємо, що в ПАРЄ затвердили термінові дебати щодо Закону «Про освіту».

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus