У ГПУ розповіли про вступ дітей чиновників за підробленими результатами ЗНО

write

Серед абітурієнтів, які вступили до вишів за підробленими результатами ЗНО, є діти колишніх керівників кількох міністерств, діти народних депутатів, працівників Верховної Ради і інших держустанов. Про це на розширеному засіданні Комітету ВР із питань науки і освіти заявив прокурор Генеральної прокуратури Олександр Новіков.

«З цих 200 чоловік, переважна більшість – діти працівників апарату Верховної Ради, народних депутатів колишнього скликання, в тому числі окремих перших керівників Верховної Ради. Є серед них колишні керівники Генеральної Прокуратури, міністерства внутрішніх справ, міністерства оборони України. Я називаю ті органи, де зафіксовані десятки фактів таких дій. У тому числі Державна фінансова інспекція, зараз Державна аудиторська служба України, – перші керівники», – сказав Новіков.

Він зазначив, що особи, які безпосередньо займалися підробкою результатів, «математично аналізували, як підвищити бал, щоб не зіпсувати математичну картину ЗНО». «Навіть там, де люди взагалі не здавали (ЗНО – ред.), не проходили порогового бала, підвищували до того порога, щоб не виходити за межі математичної картини», – сказав Новіков.

Прокурор заявив, що понад 100 осіб відрахували з бюджетних місць навчання за використання сфальсифікованих балів ЗНО. На ці місця були зараховані абітурієнти, які мали на це право за результатами тестів. За словами Новікова, деякі студенти оплатили вартість навчання. Таким чином потерпілим була відшкодована вартість їх навчання на контрактній основі.

Новіков повідомив, що наразі Генпрокуратура встановлює суму коштів, яка незаконно використовується для навчання тих осіб, чиї результати ЗНО були підроблені. Представник прокуратури звернувся до Міністерства освіти і науки з проханням відновити права тих абітурієнтів, які не змогли вступити на бюджетні місця за махінації з балами ЗНО.

«Хочу звернути увагу на таку фундаментальну річ: згідно з Конституцією, завданням органів державної влади, Міністерства освіти і науки є забезпечення рівності громадян на здобуття вищої освіти на конкурсних умовах. На даний момент міністерство освіти захищає тих осіб, які подали підроблені результати в виш і здобувають освіту за кошти державного бюджету, і ні слова не сказало про тих постраждалих, які не отримали вищу освіту внаслідок дій таких осіб.

Хочу звернути увагу, що згідно з частиною 3 ст. 127 Кримінально-процесуального кодексу України в такому разі відшкодування коштів тим особам, які постраждали від таких дій, буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з наступними регресними вимогами до посадових осіб конкретних державних органів, винних у відповідних порушеннях», – підкреслив Новіков.

Щодо роботи Українського центру оцінювання якості освіти, то, за словами Новікова, необхідно реалізувати систему поновлення дійсних балів зовнішнього незалежного тестування.

За словами прокурора, підробка результатів тестування почалося ще в 2008, коли проходження ЗНО стало обов’язковою умовою вступу до вишів. За його словами, участь у фальсифікаціях результатів ЗНО брав майже весь керівний склад УЦОЯО, крім чинного нині керівника центру, а також окремі керівники Одеського, Івано-Франківського регіональних центрів оцінювання якості освіти. Змін результатів ЗНО не зафіксували в роботі Львівського і Донецького центрів.

Нагадаємо, влітку «Студвей» опублікував статтю «Що відомо про підробку результатів ЗНО», де журналісти звернулися до ГПУ, самих студентів та їхніх родичів, зібрали коментарі юристів та експертів, згадали, з чого все починалося та пояснили, чим може закінчитися.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus