У НУ «Львівська політехніка» запровадять програму «Системи штучного інтелекту»

lviv

У Національному університеті «Львівська політехніка» з ініціативи Львівського ІТ-кластеру запровадять інноваційну навчальну програму «Artificial Intelligence» («Системи штучного інтелекту»). Вже з початку нового навчального року студенти зможуть обрати цю бакалаврську спеціалізацію в рамках спеціальності «Комп’ютерні науки».

Штучний інтелект – це розділ комп’ютерної науки, де комп’ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. До найвідоміших розробок у сфері штучного інтелекту належать автомобілі з автопілотом (Tesla), системи перекладу мови в реальному часі (Google Translate), розпізнавання облич та мови (Skype Translate) тощо.

«Зараз є ідеальні умови, щоб створити таку програму в Україні. Є великий попит на знавців штучного інтелекту, це буде найбільш затребуваний напрямок упродовж найближчих років. За 4 роки навчання “Львівська політехніка” випустить перших випускників цієї програми, які відразу почнуть працювати в галузі. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів», – розповів Зеновій Верес, співзасновник програми, Solution Architect компанії SoftServe, викладач вишу та керівник освітнього напряму ІТ-кластеру.

Навчальний план для програми Штучний інтелект розробляла робоча група із 40 осіб, до якої ввійшли експерти львівських ІТ-компаній та викладачі Львівської політехніки. Такий симбіоз практиків та теоретиків дасть студентам найкращий результат, вважають учасники групи. Програма розрахована на сотню студентів.

Навчання на програмі буде більш академічним, але поєднуватиметься з практичними заняттями. Ініціатор проекту, професор кафедри інформаційних систем та мереж Львівської політехніки Наталія Шаховська розповіла, що ця галузь вимагає глибоких аналітичних знань. Штучний інтелект вивчають вже у всіх провідних університетах світу. Зараз цей напрямок науки активно застосовують у промисловості, тому є великий попит на його знавців у Львові.

Навчання на програмі буде комбінованим – blended learning. Зокрема, студенти переглядатимуть лекції провідних науковців та професорів іноземних університетів, також предмети викладатимуть частково українською та англійською мовами.

Раніше в університету була схожа програма у вигляді спеціалізації «Інтелектуальні системи прийняття рішень». Саме на її базі створили програму «Штучний інтелект». Наразі її подали на розгляд науково-методичної ради Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Після затвердження вона стане доступною для вибору абітурієнтами, які вже влітку вступатимуть до вишу.

Нагадаємо, раніше у Львові стартував конкурс із розробки електронного студентського квитка.

Фото: lp.edu.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus