Створений у НТУУ «КПІ» супутник запустять в космос

cg

Фахівці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» створили наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2. У березні 2017 його запустять у космос.

Пристрій сконструювали в рамках міжнародного проекту для університетських команд, що розробляють техніку для дослідження атмосфери QB50. PolyITAN-2 — наносупутник вагою 1,9 кг. Назву отримали з комбінації слова «політехнічний», оскільки його розробили у НТУУ «КПІ», та абревіатури «технологічний автоматичний наносупутник».

Розробка є інтелектуальним роботом, який здатний заряджатися самостійно і на великих відстанях транслювати інформацію по нижніх шарах атмосфери. Вся отримана інформація буде записуватися в архів бортового процесора, передаватися на Землю і розсилатися в банки даних декількох інших університетів, що беруть участь у проекті.

р

Наразі пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу розробки. Запуск у космос запланований на 9 березня 2017 року з Оренбурга за допомогою американської ракети-носія. Новий проект фінансує Єврокомісія в рамках програми з розвитку наукових досліджень і технологій. PolyITAN-2 отримав $35 тис. від Kalinin Invention Fund, а брюссельський Інститут фон Кармана взяв на себе витрати, пов’язані з запуском і транспортуванням.

р2

Як зазначають, це вже не перший наносупутник, створений у НТУУ «КПІ». Вдвічі менший PolyITAN-1 запустили 19 червня 2014 року. Його завданнями були відпрацювання режимів польоту, створення і дослідження сонячних датчиків для малих космічних апаратів, перевірка енергетики розроблених в університеті сонячних джерел живлення, дослідження впливу космічного простору на роботу електронних підсистем супутника, вивчення функціонування систем GPS оригінальної конструкції.

Фото: imagecdn1.luxnet.ua / stocksnap.io

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus