Студпарламент ДУІТ занепокоєний порушенням закону у виші

pexels-photo-256541

Студентський парламент Державного університету інфраструктури та технологій та первинна профспілкова організація студентів Державного економіко-технологічного університету транспорту занепокоєні нинішнім станом справ у ДУІТ.

Навчальний заклад повноцінно функціонує лише 2 місяці. У цей час у його стінах, на думку студпарламенту, відбувається порушення законодавства та порушення прав здобувачів освіти. Керівництво навчального закладу підозрюють у корупції.

Виконувач обов’язків голови студентського парламенту ДУІТ розповів «Студвею»: «29 лютого 2016 р. КабМін погодився на пропозицію МОН щодо реорганізації Державного економіко-технологічного університету транспорту(ДЕТУТ) та Київської державної академії водного транспорту імені Петра Конашевича-Сагайдачного(КДАВТ). Їх злили на базі Державного університету інфраструктури та технологій( ДУІТ).

4 січня 2017 на хабарі було затримано першого проректора КДАВТ – Горбаня Анатолія Вікторовича. Він також є помічником народного депутата 7 та 8 скликань – Марії Матіос на громадських засадах. Уже на наступний день після звістки Первинна профспілкова організація студентів та співробітників КДАВТ опублікувала свою позицію та назвала «безпідставною підозрою в отриманні хабаря».

5 січня 2017 року Горбаня А.В. було відсторонено від посади до 01 березня 2017р. А 28 лютого 2017 року цей термін було продовжено.

Відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції» керівництво вищих навчальних закладів належить до посад пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків затвердженими Національним агентством з питань запобігання корупції та мали подати електронні декларації .

У декларації Горбань Анатолій Вікторович зазначив подарунок у грошовій формі у розмірі 2 мільйони 600 тисяч гривень .
Брайковська Надія Сергіївна, в.о. ректора ДЕТУТ, у своїй декларації не вказує, що з 2011 року по сьогоднішній день обіймає посаду голови профспілкової організації ДЕТУТ. За відповідним фактом було направлено звернення до НАЗК».

За словами Ярослава, такий самий гармидер твориться і органах студентського самоврядування ДУІТ: «15 серпня 2017 року відбулося засідання органу студентського самоврядування. На ньому розглядалося питання діяльності ОСС у новоствореному навчальному закладі, оскільки велика кількість важливих документів має бути погоджена з органами студентського самоврядування».

Тоді обрали виконувача обов’язків голови студентського парламенту ДУІТ до моменту проведення Загальних зборів/Конференції студентів Ярослава Ланецького. Про це повідомили в.о. ректора ДУІТ – Владислава Вадимовича Паніна.

Ярослав Ланецький ділиться: «Студентський парламент ДУІТ неодноразово запрошував до діалогу керівництво навчального закладу, проте вони вирішили максимально нейтралізувати діяльність ОСС. Зокрема 21 серпня 2017 року було видано наказ «Про затвердження договору на проживання студентів у гуртожитку». Він не був погоджений з органами студентського самоврядування та первинної профспілкової організації студентів. Але у наказі зазначено таке: «Голова студентського самоврядування Церковнюк Я.А. ( повноваження якої навіть на посаді голови ОСС КДАВТ – закінчилися у грудні 2016 року) та Голова профспілки студентів Кондратьєва А.В. (незважаючи на те, що первинна профспілкова організація студентів ДУІТ на цей момент не створена).

Відповідно до цього наказу ми надсилали запити до Владислава Паніна, щоб він пояснив, як таке можливо, але відповіді не було. Тому ми склали звернення до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а стосовно наказу з підписами не встановлених осіб було направлено звернення у відповідні органи.

З 1 вересня 2017 року у зв’язку з активною діяльністю Студентського парламенту спільно з представниками ГО «Громадський контроль діє», які спільними зусиллями провели громадське розслідування – почалося переслідування студентів. Зокрема – численні погрози про відрахування студентів і звільнення тих, хто є членами Студентського парламенту та співробітниками ВНЗ ,підіймаються особові справи студентів, перешкоджають діяльності студентського парламенту, відмовляють у наданні приміщення для проведення Загальних зборів студентів для проведення виборів до ОСС.

Виконувач обов’язків ректора, Владислав Вадимович Панін, розповів «Студвею»: «Студенти видають бажане за дійсне. Ніхто на них тиску не чинить. Поки що йде процес обрання голови ОСС. Зливаються два виші і в кожного з них є свій студпарламент. Тому між ними йде боротьба за першість. Але попри це процес триває. Сьогодні, 11 вересня, збираються студенти факультетів і будуть обирати своїх представників до ОСС. Бо раніше на таких зборах були присутні десь 15 осіб, ще й під час канікул, хоча у виші вчиться 3 тисячі студентів. Тому процес триває».

Нагадаємо, що у Харкові студента не поселили у гуртожиток через його активну позицію.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus