Британські студенти протестують проти «білої» філософії

socrat

Студентська організація коледжу з дослідження Сходу і Африки SOAS Лондонського університету виступила з вимогою виключити з навчальної програми матеріали про білих філософів. Студенти наполягають на тому, що більшість учених, роботи яких вони вивчають протягом курсів, мають бути з Африки та Азії.

Така вимога — частина масштабнішої кампанії, спрямованої на «деколонізацію» університету. Організація навіть створила власний список освітніх пріоритетів на 2016-2017 навчальний рік. Автором ініціативи називають голову студентської профспілки з питань демократії Алі Хабіба.

Члени організації переконані: навіть якщо західні філософи залишаться в програмі, вивчати їх слід з урахуванням критичної точки зору. Наприклад, визнавати, що вчені періоду Просвітництва створювали свої праці в рамках колоніального контексту.

Ідея студентів уже встигла викликати негативну реакцію британських філософів. Вони вважають, що таку вимогу породило неуцтво, а її ініціатори занадто поверхнево ознайомлені з роботами філософів, проти яких протестують.

Фото: technolog.belstu.by

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus