Студента-афроамериканця зі США помилково звинуватили в тероризмі

темношкірий студент

На початку травня в Колгейтському університеті штату Нью-Йорк (США) відбувся інцидент. Темношкірого студента Тайлора Максі звинуватили у вчиненні збройного нападу в кампусі вишу.

Близько 20:00 студенти отримали від керівництва університету повідомлення на електронну пошту. В них ішлося про виникнення «небезпечної ситуації», через що всіх просили швидко покинути будівлю або знайти приміщення, де можна сховатися.

Студентам не відразу пояснили причини тривоги. Пізніше виявилося, що на території кампусу виявили «озброєну людину». Інших подробиць молоді не надали.

Усі повідомлення оперативно публікували в Twitter-акаунті вишу. Співробітники університету звітували про пошуки озброєного незнайомця, але, як зізналися студенти, спокою це не додавало.

«Попередження: в кампусі озброєна людина. Знайдіть безпечне місце й будьте всередині. Якщо ви не в кампусі, залишайтеся подалі».

«Працівники служби безпеки вишу повідомляють, що поки що пострілів не було. Розслідування продовжується. Оновлюємо, як тільки можливо».

Довгий час розслідування залишалося без нових повідомлень. До будівлі встигли прибути Національна гвардія та працівники ФБР. Тим часом у Twitter продовжували реагувати на ситуацію. До обговорень приєдналися й схвильовані родичі студентів.

«Колгейтський стрілець. Будь ласка, якщо хто-небудь знає що-небудь про мого сина, закритого в будівлі…»

1

«Двоюрідний брат-студент Колгейтського університету каже, що вони зачинені зі злочинцем. Інформації в Інтернеті нема, але він хоча б бачив штурмову групу? Що взагалі коїться?»

Того вечора студенти діяли за вказівками керівництва вишу. Для власної безпеки дехто зачинився в науковій лабораторії, хтось заліз на шафу чи спустився до підвалу. Чимало студентів забарикадувалися в кімнатах гуртожитку або зібралися невеликими групами, сидячи в темряві. Так минули чотири години.

Опівночі поліція розкрила перші результати розслідування. Студентам повідомили, що жодної загрози нема. Причиною звістки про «озброєну людину» стало непорозуміння: один із мешканців кампусу сприйняв свого випадкового перехожого за терориста.

Житель кампусу одразу повідомив керівництву університету про темношкірого студента Тайлера Максі. Останній користувався пістолетом для клею, який і викликав підозру. Насправді інструмент хлопцеві потрібен був для підготовки арт-проекту в університеті.

«Ми провели цілу ніч, зачинені через страх за наші життя, тому що молодий чорний хлопець займався арт-проектом. Це расизм – це Колгейт».

Тайлер того ж вечора опублікував знімок зі зброєю, відео з поясненнями невинності й відкритий лист до «білих людей». У ньому студент заявив, що стомився від расизму в університеті й попросив керівництво вишу розібратися з такою ситуацією.

Згодом ВНЗ визнав помилку в роботі служби безпеки, яка не взяла до уваги расову упередженість очевидця й не поставила під сумнів слова студента про стрілянину. Виш пообіцяв не допускати подібних ситуацій.

Тим часом студенти об’єдналися проти керівництва вишу. Активісти звинуватили університет у «накручуванні», створенні паніки без вагомих підстав і звісно – в расизмі. Також студенти звернули увагу на те, що тривога в кампусі була спричинена свідченням лише одного очевидця.

Уникнути розголосу університету не вдалося. Деякі студенти продовжили публічно критикувати керівництво вишу, дехто організував акції протесту. Однак другокурсниця Дженні Ландт відреагувала на бездіяльність вишу власним способом.

У своїх соцмережах дівчина опублікувала фото з катаною (мечем), який рік знаходився в її гуртожитській кімнаті, однак ні в кого не викликав занепокоєння. До світлини Дженні прикріпила власне звернення. На Facebook-сторінці студентки запис набрав 26 тисяч уподобань і більше 17 тисяч поширень.

Чимало студентів підтримали ідею Дженні. Проте, знайшлося й багато критиків. Пізніше дівчина закликала повернутися до проблем університету й думати як студентам і керівництву вишу діяти далі.

Нагадаємо, раніше в США створили сайт про дискримінаційних професорів. Портал Professor Watchlist запрошує студентів подати фотографії викладачів, які дискримінують студентів.

Фото: twitter.com, buzzfeed.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus