Стипендії Німеччини для молодих учених

робота

У попередніх статтях ми вже встигли розповісти багато корисного про особливості навчання в німецьких вишах. Якщо ви раптом пропустили, то нагадуємо головне, що треба запам’ятати: освіта в усіх державних університетах є безкоштовною, для вступу необхідно знати німецьку чи англійську мови, складати вступні іспити не потрібно, студенти мають право легально працювати, а кожен випускник має шанс знайти достойну роботу чи продовжити кар’єру в якості молодого вченого. Сьогодні ми детальніше зупинимося саме на останньому пункті.

У Німеччині діє цілий ряд організацій (урядові, неурядові, фонди політичних партій), які надають підтримку вченим-іноземцям, в тому числі і вихідцям з країн СНД. Що ж потрібно для того, аби вступити на аспірантуру до Німеччини? Випускникам вишів, які мріють стати молодими вченими, потрібно бути готовими, що доведеться добре попрацювати, щоб саме їхній науковий проект здобув фінансування.

До чого бути готовим, подаючись на стипендію для аспірантів?

Аби отримати стипендію для навчання в аспірантурі, самого лише мотиваційного листа з вашим переконливим аргументуванням недостатньо. Тут доведеться показати план дисертаційного дослідження, частину виконаної роботи з чітким розумінням того, чим ви займаєтеся. Також необхідно знайти наукового керівника, який буде зацікавлений у вашій темі й надасть вам рекомендаційний лист. Слід пам’ятати, що на етапі збору інформації потрібно дізнатися, якою мовою вам доведеться працювати. Високий рівень англійської − майже завжди обов’язкова умова. Логічно, що знання німецької мови також вітається. Та в Німеччині є так звані міжнародні аспірантури, де на перших порах буде достатньо й англійської.

РОБОТА

Реклама

Де шукати стипендію?

Отже, з’ясувавши, як слід готуватися до вступу, давайте поговоримо про можливі фонди та програми для молодих учених. У трійку найпопулярніших стипендій для аспірантів сьогодні входять премії фонду імені Гумбольдта, стипендії фонду Гайнріха Бьоля і програми Фонду Рози Люксембург. Про кожну з них поговоримо окремо.

Стипендії фонду імені Гумбольдта

Пакет підтримки від фонду складається з таких головних програм:
• програми для молодих учених,
• програми для досвідчених учених,
• програми для вчених вищого рівня, які визнані у світі.

Найбільш привабливою можливістю є Премія Софії Ковалевської. Учений повинен захистити дисертацію не раніше, ніж за 6 років до подання заявки. Йому надають можливість очолити 5-річний науковий проект у будь-якому науковому закладі Німеччини, самому найняти співробітників, скласти план і розпорядитися коштами, що виділяються фондом на його ідею.

Фінансова підтримка для проведення наукових досліджень складає €1, 5 млн. Також ці гроші мають покривати особисті витрати лауреата під час перебування в Німеччині. Звичайно, отримати таку стипендію досить не просто, проте відсоток успішних заявок високий. Претендент мусить представити себе як неординарного вченого, який дійсно досяг вагомих результатів у науковій сфері.

робоче місце2

Стипендія фонду Гайнріха Бьоля

Ця стипендія розрахована на студентів-іноземців (не з країн ЄС), які мають намір навчатися в аспірантурі. Вона надається людям із фізичними вадами чи хворобами, а також кандидатам, які є соціально й політично активними. Фонд Гайнріха Бьоля займається питаннями захисту навколишнього середовища, соціальної рівності, освіти для людей із вадами тощо. Слід лише визначитися, в якому напрямку ви хочете рухатися.

Програми Фонду Рози Люксембург

Ідеально підійдуть для патріотів своєї країни. Фонд надає перевагу тим студентам, які по завершенню навчання в Німеччині планують повернутися на Батьківщину. Якщо ви вже навчаєтеся на території Німеччини і задумуєтеся про аспірантуру, то наступний варіант саме для вас. Фонд Фрідриха Еберта для тих для студентів-іноземців і молодих науковців, які навчаються в Німеччині.

Тож тепер залишаєтся лише визначитися, куди подаватись, і почати рухатися в обраному напрямку.

Нехай щастить!

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus