Стати жайворонком: виклик для студента

годинник

Щодня робити те, чого боїшся, щось абсолютно нове – правильний шлях, якщо хочеш вийти із зони комфорту та змінити життя. Журналісти «Студвею» обрали по челенджу. Їхні історії, страхи й відчуття далі в цій рубриці.

Своїми враженнями вже поділились Олександра Азархіна, яка прочитала 5 книжок за 5 днів, Іламі Ясна, яка цілий день пересувалася містом лише пішки, та Ірина Зух, яка витримала 2 тижні кіно, небезпечного для психіки. Наступний челендж – справжнє випробування для тих, хто любить поспати вранці. Юлія Підодвірна згодилася на нетиповий для студентського життя виклик – прокидатись о 8 ранку й лягати спати до півночі.

«Я вже майже 4 роки навчаюсь у другу зміну та працюю на фрілансі, тож можу прокидатися, коли захочу, якщо не потрібно поспішати на ранковий експрес або іспит.

Подумаєш, це ж не о 6 ранку прокидатися! Такі думки зникли у перші ж дні, які, до речі, були найважчими. На початку челенджу все трималося на ентузіазмі, навіть у транспорті не хотілося спати. Наступного дня було дуже важко навіть відкрити очі зранку, тоді я мало не здалася.

годинник

Зараз я знаю, що головне – не відкладати підйом (традиційне для всіх «іще 5 хвилин»), а відразу вставати з ліжка. У протилежному випадку сон затягує у звичний ритм і з’являється великий ризик прокинутися вже опівдні. Знайоме оманливе відчуття, коли всі справи зранку втрачають важливість? Треба відганяти це від себе.

Потрібно починати щось робити із самого ранку. Якщо до інтелектуальної діяльності ваш мозок іще не готовий, то принаймні помийте посуд, прогуляйтеся до супермаркету за смаколиками чи приберіть своє робоче місце. Найкращий варіант – зайнятися легкими фізичними вправами: тоді прокинеться і тіло, і мозок.

Руйнувати багаторічні звички нелегко, але все ж я стала почуватися набагато краще. Коли вперше виходиш на вулицю зранку, а не під вечір, – упродовж дня почуваєшся бадьоріше. Я мала на свої справи вдень цілих 16 годин (у порівнянні з 12 годинами у звичайному режимі). Я встигала зробити вдвічі більше всього й не помічала, що втомлююся.

Зараз продовжую прокидатись о тій порі, що й під час челенджу. Наступний виклик – робити зарядку принаймні 2 тижні по півгодини щоранку. Організм буде всіляко опиратись, але дуже сподіваюся, що згодом ті вправи приноситимуть задоволення, а не втому».

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus