Ти станеш розумнішим за п’ять хвилин

workspace

За наступні п’ять хвилин. Ні, це не реклама суперпігулок. Саме стільки часу тобі потрібно на читання цього матеріалу, з якого ти дізнаєшся, як підвищити рівень інтелекту.

Інтелект – це безперервна робота. Усі знання, які має розумна людина, вона здобула не з повітря, а завдяки певним обставинам. Та щоб ставати розумнішим, необов’язково витрачати багато часу та енергії щодня. Якщо будеш постійно тренувати мозок, щоб він адаптувався до нових ситуацій та інформації, то з часом ти станеш розумнішим.

Працюй над власними пріоритетами


Упродовж п’яти хвилин ти можеш вирішити, чим би хотів зайнятись наступного тижня. Відслідковуй, чого ти навчився: це допоможе не зазнаватися й вивчати нове.


Планування ключових подій дає тобі зрозуміти, чого ти хочеш досягти. Зроби перелік того, що ти хочеш вивчити найближчими днями.

Не плануй забагато, але й не перебувай у бездіяльності. Одне рішення робити щось нічого не змінить. Дія – це найбільший дарунок, який тільки ти можеш піднести собі, то ж уперед!

Реклама

Читання є шалено важливим


Думки щодо книг, які є найкращі для розвитку нашого мозку, варіюються від пропозиції розвивати звичку щоденного читання до вибору різноманітних наукових та художніх книг.

Чарлі Мандер колись сказав: «Я постійно бачу, як у житті досягають успіху люди, які не є найрозумніші. Вони навіть не найстаранніші, а просто машинально навчаються. Щовечора вони лягають спати мудрішими, ніж були зранку. І знаєш, друже, це допомагає, особливо коли тобі належить бігти довгий шлях».

man 3

Навчайся впродовж усього життя


Користуйся методом Фейнмана для вивчення нової інформації. Мабуть, це найбільш ефективний навчальний інструмент, який допоможе тобі сфокусуватися.

Фейнман вважав, що люди схильні приховувати свою некомпетентність складними словами та плутаними реченнями. Тому нову інформацію від радив пояснювати так, ніби ти пояснюєш це 8-річній дитині. Якщо чогось не можеш пояснити просто – повертайся до вивчення, допоки не зможеш це зробити.

Найкраще навчання проходить тоді, коли нова інформація поєднується з тією, яку ти вже знаєш. Чим більше ти знаєш, тим більше інформації зможеш пов’язати між собою.

Не зупиняйся в пошуках відповідей. Якщо ти не можеш щось зрозуміти, розширюй власні знання, допоки не почнеш розуміти.

Підпишись на розсилання

Ти можеш стати розумнішим завдяки кільком інформаційним розсиланням. Їх є багато, тож обери для себе інформаційний ресурс, де ти міг би знаходити щось нове для себе щодня.

Зберігай статті, до яких хочеш повернутися пізніше. Намагайся прочитати їх перед сном.

Знайди нове захоплення


Роби щось. Створи щось цінне. Ділись своїми роботами. Відкрий захопливий проект. Ти вивчиш нове, навіть якщо не досягнеш успіху. Ти станеш кращим, ніж був до того, якщо спробуєш.


Неважливо, що ти робиш: хай це буде важливо для тебе.

Не кожна перерва в мережі має бути гортанням стрічки. Заміни години гортання соцмереж на більш розумово-поживну діяльність.

Кинь собі виклик зробити щось оригінальне.

people-coffee-notes-tea

Почни рефлексувати письмово

Запиши те, що вчиш. Цей текст необов’язково має бути красивим або довгим. Ці щоденні кілька хвилин, виділені на запис того, що ти вивчив, зроблять тебе розумнішим.

Напиши декілька сотень слів про те, що вивчив сьогодні. Завжди роби нотатки. Відмічай важливі та слушні думки, які з’являються протягом дня, щоб використати їх пізніше. Займайся чимось новим, навіть якщо зараз це не здається корисним чи продуктивним.


Ти ніколи не знатимеш наперед, які знання тобі можуть знадобитись. Здобувай нові знання, а потім спостерігай, як вони пов’язані з тим, що ти знав раніше.

Ділись тим, що вивчаєш


Один із найкращих шляхів навчитись – учити чогось. Якщо ти дійсно хочеш щось вивчити, знайти спосіб навчити цього кого-небудь.

Ділись своїми думками з іншими через блог, подкаст чи влог. Пояснюй те, що ти вивчив. Це може допомогти іншим і точно допоможе тобі.


«Людина, котра каже, буцімто знає, що в неї на думці, але не може це пояснити, зазвичай не знає, що в неї на думці», – говорить Мортімер Адлер.


Коли ти ділишся знаннями, то краще запам’ятовуєш. Це змінює твоє розуміння й змушує думати.

Публікуй те, що вивчив. Це допомагає структурувати інформацію.

man

Виділяй час для сидіння в тиші


Цілеспрямовано роби перерви. Дай змогу мозку переварити те, що ти вивчив.
Постійно більшає кількість доказів, що регулярний відпочинок від розумових завдань сприяє розвитку творчості. Нехтування перервою може призвести до стресу, виснаження й блокування креативності.


Неробство не є погане: воно незамінне для створення тих несподіваних зв’язків інформації в мозку, яких ти прагнеш, і необхідне для виконання творчих завдань.

Виділяй час для думок


Є одна діяльність, яка матиме надзвичайно корисний вплив на твої результати. Роздуми.

Виділи час у розкладі на роздуми: лише на них і ні на що більше. Допоки не виділиш час, ти не почнеш цього робити.

Не читай тільки заради того, що подумають інші люди. Читай заради отримання інформації, а потім обдумуй її. Тобі доведеться навчитися зосереджуватися.


Простір для думок має бути вільним від усього, що відвертає увагу. Наш мозок – це пристрій, який вишукує щось нове. Він розвивався так, щоб звертати увагу на все нове й цікаве.

Оціни свої ідеї. Обміркуй їх. Роздуми – це ставити собі питання про власні ідеї.

Наприклад, Тім Армстронґ, генеральний директор AOL, змушує своїх керівників витрачати 10% їхнього дня або 4 години на тиждень на роздуми. Джеф Вайнер, генеральний директор LinkedIn, присвячує дві години на день своїм міркуванням.

Збільшуй розумову інтенсивність


Тренування розумових здібностей – це постійна робота. Вони вимагають, щоб ти далі будував нейронні шляхи, вивчаючи нові речі.

Для цього потрібна не тільки сила волі; це потребує напруженої роботи й відданості.

Змушуй себе використовувати свій мозок більше.

Чим регулярніше ти здобуваєш нові навички або вивчаєш нові теми, тим сильніший твій розум. Спробуй щотижня набувати одне нове вміння, а потім працювати над ним далі, коли вивчаєш нові.


Фокус, стратегія, логіка й креативність – це лише деякі з розумових м’язів, які тобі варто тренувати частіше.

man 45

Виховуй самосвідомість

Свідомість – це сильний інструмент.

Сила самосвідомості полягає в тому, що вона допомагає тобі усвідомити власні звички й вирішити, чи потрібно їх змінити.

Самосвідомість невіддільна від твоїх емоцій та почуттів, які впливають на твої дії й думки.
Самосвідомість є надзвичайним інструментом, який допомагає нам зрозуміти себе й жити в мирі з тими, хто ми є.


Створіть щоденну звичку до саморефлексії.


Спостерігайте за своїм розумом, коли ви сповнені емоцій.

Змагайся з собою

Щоденно ставай на один відсоток кращим. Зосереджуйся на маленьких послідовних поліпшеннях щодня.


Навчись перевершувати власні сподівання – і ти дізнаєшся, як керувати своїми межами.
Коли все аж надто добре, ти, напевно, застряг, не досягнувши висоти.

Кальвін Кулідж говорить: «Усе зростання залежить від активності. Нема фізичного чи інтелектуального розвитку без зусиль, а зусилля – це робота».


Якщо ти прагнеш довготривалого успіху, перестань уникати того, що важко дається.


Жадай нового!

За матеріалами: Thrive Global

Автор: Томас Оппон

Переклад: Поліна Левішко


Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus