В Україні скасують освітній рівень молодшого спеціаліста

дівчина в бібліотеці

У 2016 році здійснюється останній набір на рівень молодшого спеціаліста. Ця зміна викликана дією нового закону «Про вищу освіту», який впроваджує такі освітньо-кваліфікаційні рівні: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор наук. Роз’яснюємо деталі нововведень.

Що буде з раніше отриманим дипломом спеціаліста?

Такі дипломи переробляти не будуть і на них писатиме «Спеціаліст», але їхні власники автоматично вважатимуться магістрами.

Який рівень буде відповідати повній вищій освіті?

Отримання рівня бакалавра означатиме здобуття повної вищої освіти.

А якщо я вже захистив/ла дисертацію?

Оскільки МОН скасовує рівень «кандидат наук», науковці, які публічно захистились, стануть докторами філософії. Нинішні кандидати зможуть отримати диплом доктора філософії.

Що означає скасування рівня «молодший спеціаліст»?

На цей освітньо-кваліфікаційний рівень набір відбувається востаннє. Тим не менш, МОН прийняло рішення про збільшення держзамовлення на 10%. Це пов’язано з проблемою фінансування держзамовлення для професійно-технічних закладів на місцях. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич пояснила рішення тим, що навіть якщо рівень держзамовлення у цих закладах буде зменшений, дев’ятикласники зможуть здобувати подальшу освіту. Наприклад, у вищих навчальних закладах першого та другого рівня акредитації за програмою «молодший спеціаліст».

Згідно з новою редакцією закону «Про професійну освіту», над якою зараз працює МОН, у недалекому майбутньому молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти.

Отже, цьогорічні випускники повинні зорієнтуватись – зекономити рік життя, навчаючись на спеціалістів (та бути прирівненими до магістрів), чи таки спробувати вступити на магістратуру.

Фото: соцмережі.

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus