Чому скетчбук крутіший за Instagram?

скетч

Ми любимо зберігати спогади. Подорожуючи, відвідуючи затишні кафе, помічаючи цікаві моменти на вулицях свого міста, ми робимо мільйони знімків на мобільні телефони й ніколи їх потім не переглядаємо. Деякі публікуємо в Instagram або Facebook і передивляємося їх ще рідше, ніж ніколи.

Чому? Чи справді вони передають ті почуття, які ми хотіли запам’ятати, коли робили кадр? Ні, каже канадська художниця Вероніка Амель. Зіштовхнувшись із такою проблемою, дівчина запропонувала радикальний і творчий підхід до її вирішення − «cкетчінг замість інстаграмінгу!» Аби перевірити його дієвість, Вероніка вирушила у подорож Коста-Рикою та Нікарагуа, де заріклася не фотографувати те, що привертало її увагу, а виключно замальовувати. Нещодавно дівчина опублікувала звіт про результати свого експерименту, а ми, користуючись нагодою, розпитали її про те, які переваги надає скетчінг, та як почати ним займатися.

Вероніка Амель – професійна канадська художниця та дизайнер. Закінчила факультет мистецтв одного з найстаріших навчальних закладів країни – Університету Лаваль, що розташований у місті Квебек. Свої роботи дівчина публікує на сторінці у Facebook та у власному блозі.

скетч

Скетчінг vs Instagram

Скетчінг – це швидкі нариси, «що бачу, те й малюю». Ви сидите в кафе, вам сподобалася чашка – ви намалювали маленький ескіз. Побачили цікавого діда в метро – замалювати.

Запам’ятали затишний інтер’єр – заштрихували цей спогад. Це як Інстаграм, тільки власними руками, більш особистий і без телефона. Це спосіб зберегти враження, відпочити від віртуального світу та вдосконалити художній смак.

Завдяки скетчінгу добре розвивається художня уява. Ви можете почати малювати те, що щойно побачили, однак кінцевий результат залежатиме тільки від вас – ви пропускаєте те, що бачите, через себе, зберігаєте не просто картинки, а своє ставлення до того, що вас оточує.

Так, звичайно, завдяки сучасним технологіям щось схоже ми робимо з фотографіями, накладаючи на них фільтри, та ви обмежені кількістю ефектів, які можете додати. До того ж їх вигадав хтось інший, а не ви. Так повної свободи творчості ніколи не відчути. Натомість у скетчінгу таких рамок немає. Ви можете побачити якусь будівлю і почати її замальовувати, потім піти на навчання чи зустріч із друзями, повернутися додому, відкрити свій скетчбук і вже з пам’яті домальовувати щось, прикрасити зображення чи просто ввімкнути уяву і створити щось принципово нове.

скетч

Реклама

Скетчінг – хобі для кожного

Не дивлячись на розповсюджені упередження, скетчінгом може займатися будь-хто. Не треба бути професійним художником, аби створювати невеличкі замальовки. Достатньо хорошого настрою, олівця та клаптика паперу. Головне – перестати боятися, що у вас може щось не вийти! Принцип «я так бачу» ще ніхто не відміняв. Він дуже добре допомагає відмежуватися від зухвалих критиків і відкрити в собі митця.

Скетчінг допомагає розвивати свої художні навички: навчитися будувати «скелет» ілюстрації, помічати деталі, створювати нове бачення предмету й вибудувати власний стиль. Коли я починаю малювати, то ніколи не замислююся над кінцевим результатом, ніколи не знаю, до чого це може привести, що я матиму на виході. Я просто отримую задоволення від процесу. І частіше за все готова робота виглядає цікавіше і краще, ніж той об’єкт, котрий я хотіла запам’ятати.

Не бійтеся показувати свої роботи іншим, виставляйте їх у соцмережах, створюйте блоги − друзі підтримають ваші захоплення. Поділіться враженнями, це дуже надихає рухатися далі. Ті, хто має досвід, порадять, як вдосконалити ваші навички, а неконструктивна критика допоможе перестати рівнятися на думку інших і відчути себе вільною в пошуках власного бачення.

скетч

Як почати?

  • Завжди носіть із собою скетчбук та олівець, куди б ви не йшли, намагайтеся замалювати все, що привертає вашу увагу. Намагайтеся малювати щодня. Чим більше ви творите – тим краще розвивається ваша майстерність.
  • Малюйте не з фотографій, а з натури. Ви маєте зображати те, що бачите наживо, а не копіювати з картинки. Результат виявиться більш цікавим і особистим.
  • Раджу пройти онлайн-курси sketchbookskool чи sketching for beginners. Вони допоможуть зрозуміти базові принципи композиції та навчать швидше втілювати свою фантазію на папері.
  • Знайдіть тих, кому це теж цікаво. Приєднайтеся, наприклад, до Urban Sketching Project Kyiv у Facebook − групи молодих українських художників, котрі організовують зустрічі для колективного скетчінгу в цікавих місцях столиці.
  • Просто почніть!

Фото: veroniquehamelillustration.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus