Росія виступила проти Закону «Про освіту»

pexels-photo-66994

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило коментар у зв’язку із прийняттям в Україні Закону «Про освіту».

МЗС Російської Федерації вважає, що основною метою української влади є встановлення в Україні «моноетнічного мовного режиму». На їхню думку, цей закон встановлює жорсткі обмеження на використання мов національних меншин «з перспективою їх повного вимивання з освітньої системи цієї країни до 2020 року».

У коментарі зазначають: «Хоча в законі російську мову не згадують, очевидно, що головною метою українських законотворців є максимальні утиски мільйонів російськомовних мешканців України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму».

Також у заяві МЗС Росії чинну владу назвали «майданною»: «Розглядаємо цей крок як спробу «майданної» влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить її Конституції, як і взятих Києвом на себе міжнародним зобов’язанням в гуманітарній сфері».

Відомство також вважає, що потрібні колективні зусилля, в тому числі і майданчики міжнародних організацій, щоб «протидіяти політиці владних структур України, які зневажають загальновизнані стандарти прав людини».

Нагадаємо, що цим законом також незадоволені румунська і угорська спільноти. Угорщина не підтримуватиме ініціатив України у міжнародних організаціях через освітній закон. А президент Молдови хоче скасування нового Закону «Про освіту».

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus