Студенти КНУ ім. Т.Шевченка проти змін у наступному семестрі (оновлюємо)

knu

Днями «Студвей» повідомив про те, що з’явилася інформація стосовно змін навчального плану в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Буквально за день на сторінках «КНУ students» у соцмережах оприлюднили звернення до студентів із закликом долучитися до мітингу.

Автори посту стверджували, що студентам потрібно піднятися й висловити все те, що накипіло протягом останніх років. Їх закликали не терпіти постійне переохолодження й не підкорятися ненормованому навчальному плану: «Пора виходити на вулицю з плакатами, лозунгами й відстоювати свої права».

Організувати мітинг планували 24 листопада об 11:30 перед червоним корпусом вишу. Студентів закликали приходити з плакатами, жорсткою правдою, впевненістю та мужністю.

3

Об 11:00 адміністрація вишу організувала у вказаному корпусі конференцію з активістами. Обговорювали сесію, канікули, наступний семестр та інші речі. Інформацією з місця подій поділилася журналістка нашого видання Анастасія Параніч.

knu1

Розпочала засідання голова студентського парламенту Тетяна Федорчук. Вона зазначила проблеми, що хвилюють студентів університету:

  • дострокова сесія (про неї повідомили за місяць до початку; відповідно заліки та іспити мають пройти буквально за кілька тижнів, тому студенти мають недостатньо часу на підготовку);
  • порядок присудження стипендій (ці рішення більше не приймає університет, однак незрозуміло хто надалі складатиме рейтинги, за якими критеріями нараховуватимуть стипендію, коли буде інформація про це);
  • тривалість канікул (два місяці) та робочі суботи в 2-му семестрі з 1 березня (студентам не зручно довго гуляти, а потім занадто інтенсивно працювати).

Після цього перед студентами виступив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров. Він почав із пояснення чому сесія пройде достроково. На сьогодні кошти на виплату стипендій державою не передбачені (раніше їх планували наперед, зараз керівництво ВНЗ повідомили, що система виділення коштів змінилася).

Щоб претендувати на виділення коштів на стипендію, сесію потрібно скласти до Нового року (аби встигнути подати дані про результати складання сесії). Далі Міністерство буде складати загальні рішення кому давати виплати, якою сумою тощо.

Бугров також наголосив, що МОН, у свою чергу, залежне від Мінфіну. Пожартував: якщо студентам і слід страйкувати, то перед дверима Міністерства фінансів України, а не перед червоним корпусом КНУ ім.Т.Шевченка чи МОН.

Проректор запевнив, що раніше керівництво про цю ситуацію не знало. Сама постанова про зміну проведення сесії була видана за місяць до неї, що за законом дозволяється.

Раніше КНУ ім. Т.Шевченка мав особливий статус – йому нараховувалися стипендії не за загальним рейтингом, а окремо. Тепер цього статусу нема, тому керівництво ВНЗ – заручники обставин.

Далі почалися запитання студентів. Вони нагадали ситуацію з робочими суботами й у цьому семестрі. У наказі ж написано, що суботи можуть бути робочими з моменту підписання наказу. Спочатку проректор Бугров стверджував, що це не означає, що всі суботи будуть робочим, а пізніше, коли відповідав на інші запитання, сказав: робочі суботи, можливо, будуть й у цьому семестрі, щоб усе встигнути.

2

Ще одне питання – яка гарантія того, що за умови перенесення сесії гроші будуть, та чи є тоді сенс взагалі переносити сесію. Відповідь проректора: «Такий новий закон, що всі ВНЗ мають подати до Нового року. Нема сенсу порушувати закон, бо інтуїтивно (на цьому слові присутні засвистіли, закричали, зареготіли. – Анастасія Параніч) можна передбачити: якщо закону дотримуватися – це збільшить шанси таки отримати фінансування».

Пропонувалося почати наступний семестр із 14 лютого й при цьому – не відпрацьовувати суботу. Також говорили про економію вишу на опаленні в усіх корпусах, крім червоного та жовтого.

Чим закінчилася зустріч? Проректор запевнив, що почув думку студентів і передасть її керівництву. На кожному факультеті запропонували провести конференцію для студентів й обговорити там питання канікул.

Після зустрічі з адміністрацією, ввечері 24 листопада, ініціативна група зібрала якомога більше студентів вишу, аби почати самим розбиратися в проблемі та шукати шляхи вирішення. В результаті створили ряд робочих груп для пошуку шляхів вирішення конкретних проблем.

У соцмережах стартував рух під хештегом #КНУпротест та окрема сторінка з однойменною назвою, де активісти ділилися результатами розв’язання ситуації.

вечір

У п’ятницю, 25 листопада, студентам вдалося переконати адміністрацію повернутися до старого навчального розкладу. Відтак графік навчального процесу на 2016-2017 н.р. буде таким:

  • теоретичне навчання до 28 грудня 2016;
  • зимова екзаменаційна сесія з 10 по 27 січня 2017;
  • зимові канікули з 29 грудня 2016 по 9 січня 2017 та з 28 січня по 12 лютого 2017.

Другий семестр розпочнеться 13 лютого й триватиме до 11 червня. Літня екзаменаційна сесія – з 12 по 30 червня 2017. Літні канікули з 1 липня по 31 серпня 2017. Крім того, студенти не навчатимуться по суботах, як це планувалося досі.

Фото: vk.com / Анастасія Параніч

Відео: Анастасія Параніч

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus