У 43 чернівецьких школах стартує освітній проект #Сортую

сортую проект

Для підвищення екологічної свідомості у школах Чернівців впроваджують освітню програму #Сортую, за якої учні окремо розподілятимуть папір, відходи, упаковки та пластик. Ініціаторами проекту виступили громадські організації «Україна без сміття» і «Відкрите суспільство» за підтримки Фундації Сoca-Cola.

«Українське суспільство потребує нових підходів у ставленні людей до природного середовища, – зазначила президент фундації “Відкрите суспільство” Леся Шевченко. – Іде процес усвідомлення необхідності екологізації життя. І громадські активісти разом з фахівцями-екологами мають давати приклад громадам, бізнесу, урядовим організаціям та одночасно сприяти формуванню екологічної свідомості у підлітків та молоді».

Проект #Сортую розпочався з відкритого екологічного уроку в Чернівецькій гімназії №2. На ньому учням розповіли, як розподіляти відходи. «У подальшому відсортоване сміття може стати цінним джерелом для промисловості, і з нього можна зробити чимало потрібних речей. Необхідно діяти та починати формувати екологічний світогляд зі шкіл», – вважають ініціатори проекту.

«Ми започатковуємо освітній проект #Сортую для навчальних закладів, тому що хочемо змінити поведінку, змінити ставлення до відходів в українців. Ми розуміємо, що діти мають зростати, знаючи, як поводитись із сміттям», – запевнила засновник ГО «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

Жінка додала: «Школярам потрібне застосування набутих знань на практиці, поки сортування ще не стало повсякденною звичкою. І робити це потрібно максимально просто і зрозуміло».

Ініціатори проекту передали вчителям інструкцію з проведення екоуроку, а школам – контейнери для сортування, які встановлюються у приміщенні освітнього закладу. Це – контейнери для паперу, для упаковки і пластикових кришечок».

Також на урок завітав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Він запросив гімназистів до співпраці із Міністерством та неформально поспілкувався з учнями.

«Місія молодих – спонукати старше покоління належним чином перебудовувати власну поведінку та змінити політику на найвищих державних щаблях. Цю роботу маємо продовжувати разом із Міністерством освіти, про що з Лілією Гриневич вже мали попередню розмову. Ми готові реалізовувати спільні проекти, що відповідають сучасним світовим стандартам “зеленої освіти”, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше студенти з Коломиї презентували проект «Розумний дім».

Фото: zaxid.net

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus