Президент Молдови хоче скасування нового Закону «Про освіту»

pexels-photo-256520

Президент Молдови Ігор Додон хоче, щоб Україна скасувала новий Закон «Про освіту» через мовне питання.

Він висловив стурбованість долею широкого суспільства румун і молдаван, які проживають на території України». Ігор Додон вважає, що община румун і молдаван в України зараз ризикує «піддатись денаціоналізації через несправедливий закон, введений у Києві».

На думку молдовського гаранта, новий Закон «Про освіту», який прийняла Верховна Рада, призведе до «скасування системи освіти на рідній для етнокультурних меншин в Україні».

«Я, будучи президентом республіки Молдова, звертаюсь до київської влади і закликаю переглянути нову політику стосовно етнокультурних меншин. Нагадую їм, що у Молдові права української общини зберігаються», – додав Додон.

Він сказав, що у Молдові є цілий ряд шкіл з викладанням українською мовою: «Дуже сподіваюсь, що теперішнє політичне керівництво у Києві усвідомлює наслідки цього закону і прийме усі відповідні кроки, щоб відмовитись від нього».

Нагадаємо, що 5 вересня Верховна Рада прийняла новий Закон «Про освіту». А румунська та угорська спільноти уже висловили своє невдоволення новим документом.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus