Навчаюсь на бюджеті, хочу забрати документи. Чи маю я повертати гроші державі?

Коротко кажучи: Ні.

Детальніше: Відповідно до частини першої статті 46 закону «Про вищу освіту» в будь-який момент студента може бути відраховано з університету за власним бажанням. Для цього необхідно звернутись до адміністрації вишу з заявою відповідного змісту.

Обов’язку повертати державні кошти немає. Але треба розуміти, що право на повторний вступ за результатами ЗНО на місця державного замовлення до будь-якого іншого вишу буде втрачено. Оскільки відповідно до статті 4 закону “Про вищу освіту” громадяни мають право на отримання вищої освіти за державним замовленням на конкурсній основі на кожному освітньому рівні лише один раз, незалежно від того, завершено навчання чи ні.

Повторний вступ на місця державного замовлення можливий лише за умови відшкодування державі коштів за навчання. Тобто, обов’язку повертати кошти за навчання немає. Але якщо особа хоче знову навчатись на бюджеті в іншому виші – доведеться відшкодувати державі витрачені на навчання кошти.

Відповідно до Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою КМУ від 26 серпня 2015 року № 658, у разі наявності за результатами ЗНО підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти на бюджетне місце, керівник відповідного вишу видає наказ про її зарахування та встановлює строк для відшкодування такою особою коштів не пізніше 10 робочих днів з дня початку відповідного навчального року.

Розрахунок коштів, що підлягають відшкодування особою, здійснюється в залежності від часу, який особа провчилася на бюджеті, та середньої вартості навчання за один місяць на відповідній спеціальності в цьому університеті.

comments powered by Disqus