Чому треба планувати на 2018. Не на 2017

дівчина

Початок року традиційно – час для рефлексій, нових планів та задумів. Але що таке рік? 365 днів, протягом яких бракує часу. Думай глибше – плануй на 2018-ий.

Принцип простий: не сади дерево, сади фруктовий сад

Перед тим, як написати перший розділ «Гаррі Поттера», Джоан Роулінг планувала серію книг протягом семи років. На сьогодні остання частина «поттеріани» стала найбільш продаваною п’єсою у Великобританії за всю історію, випередивши навіть твори Шекспіра.

Перед створенням першого фільму «Зоряних війн» у 1970-их, Джордж Лукас планував, як мінімум, шість епізодів і почав з четвертого, не з першого. Після майже 40 років світ продовжує із захопленням чекати на кожну наступну частину, що, ймовірно, було б неможливим без ретельного планування.

Наскільки ж іншою могла бути історія про хлопчика-чарівника, якби Роулінг не планувала з кінця! Стратегія авторки переросла в серію, де кожна книга є продовженням попередньої, де немає випадкових деталей, і важливо абсолютно все. Така ж історія і з «Зоряними війнами».

За переконаннями Бенжаміна Харді кожен є автором власного оповідання. Істина – стара і навіть звучить затерто. І хоча спланувати все неможливо, Бенжамін – прихильник життя за планом. Він впевнений: важлива – мета (бодай навіть крихітна), а не як усе завершиться. І пояснює чому.

Реклама

Результативна меншість

Очевидно, що світ швидко змінюється. Усього не передбачиш. На цей випадок лайф-коучер Ентоні Робінсона радить:«Залишайся стійким у рішеннях, проте гнучким у підході». Проблема в тому, що більшість людей обмежуються бажанням, але не приймають рішень. Так, за результатами дослідження Statistic Brain лише 8% населення дотримується свого New Year’s Resolutions (списку передноворічних обіцянок).

ноутВідомий бізнес-консультант Джон Ассараф розповідає: «У 19-річному віці я склав список цілей на 1, 3, 5 і 25 років. На що мій перший ментор зреагував: “Ти зацікавлений у своїх цілях, чи відданий їм?”, я запитав у чому різниця, і почув: “Якщо зацікавлений, то усе закінчиться виправданнями, причинами, обставинами. Якщо відданий, то виправдання зникають, і ти просто робиш те, що потрібно для їх досягнення”».

Зрозуміло, що життя Ассарафа сьогодні виглядає не зовсім так, як він запланував у 1982-му, але відданість меті допомогла йому стати тим, ким він є зараз.

Наука не бреше

Self-efficacy (самоефективність) – читати як «віра у власні здібності в досягненні задумів» або просто – впевненість.

Internal locus of control (внутрішній локус контролю) – читати як «впевненість у тому, що ти, а не зовнішні обставини визначають життєвий шлях».

External locus of control (зовнішній локус контролю) – читати як «впевненість у тому, що зовнішні чинники/обставини визначають досягнення в твоєму житті».

Люди з високою самоефективністю та внутрішнім локусем контролю займають кардинально вищий життєвий щабель, ніж інші. У кар’єрі, науці, саморозвитку.

Більшість населення мають низьку самоефективність та зовнішній фокус контролю. За результатами досліджень ці люди не формують для себе складні життєві задуми, бояться лідерських позицій, демотивовані, схильні до депресії, незадоволені життям… список можна продовжувати.

У людей з високою ефективністю та внутрішнім локусом контролю ситуація абсолютно протилежна.

робоче місце

Жити усвідомлено

Теорія 16-го президента США Авраама Лінкольна: «Найкращий спосіб передбачити майбутнє – створити його».

У рефлексії це звучить як:

  • Вірити, що ти контролюєш те, що з тобою відбувається (науковою мовою – мати той важливий внутрішній локус контролю).
  • Вірити у власні здібності (або бути самоефективним).
  • Відповідати за прийняті рішення.
  • Твердо знати, що знайдеш/створиш, що шукаєш та бажаєш.

Останнє судження наштовхує на роздуми про теорію Надії/Hope theory, згідно з якою віра у позитивний результат допомагає концентруватися на меті, створити стратегію досягнення цілей та (останнє і найважливіше) підтримувати мотивацію протягом усього життя. Звучить просто. Так і є в реальності.

Висновок, або Заклик до дії

Закінчуємо висловлюванням американської телеведучої Опри Вінфрі: «Коли я дивлюся в майбутнє, воно так яскраво запалює мої очі».

За матеріалами.
Автор: Бенжамін Харді
Переклад: Оксана Януш

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus