Студенти переконалися в корупції під час сесії

students

Журналісти видання «Експрес» провели дослідження корупції в українських вишах. Найбільше випадкiв, як нагадують вони, було раніше зафiксовано в Києвi, Одесi, Львовi, Херсонi, Миколаєвi та Харковi.

Автори стверджують: за результатами цьогорiчного монiторингу аналiтичного центру CEDOS у рiзних унiверситетах країни зареєстрували 415 пiдтверджених актiв корупцiї.

Найпоширенiша проблема – вiдвiдуванiсть. Зазвичай пропуски можна закрити, якщо домовитися з викладачем про їх вiдпрацювання. Але не кожен хоче витрачати свiй час на перевiрку рефератiв чи усне опитування студентiв, бо ж «держава йому за це не платить».

Студентка одного iз львiвських вишiв Галина Лiмпак розповідає: «Викладач зустрiч для вiдпрацювання постiйно переносив “на потiм”. А коли ж часу до залiку залишалося обмаль, натякнув, що я можу закрити пропуски, купивши пiдручник, який вiн сам написав. Одна книжка – 65 гривень».

Студенти з Херсона кажуть, що пропуски можна закрити за пляшку коньяку та каву. Марія Пуля розповідає: «Якщо в усiєї групи пропуски, ми скидаємося по 30 гривень, староста купує “презент” i йде домовлятися про помилування. Iнформацiя про хабарникiв у нас переходить вiд старшого курсу до меншого».

Домовитися про пiдвищення оцiнки iз залiку важче. У таких випадках часто є посередниками староста або старшокурсник. Студентка Ілона Тимо поділилася: «Менi не вистачало п’яти балiв до трiйки. Принесла реферат. Та викладач повернув роботу i сказав, що там треба виправити помилки, про якi вiн зазначив на полях. У всьому рефератi на полях була лише одна цифра – 200».

Найчастiше платять за складання залiку із фiзичного виховання. «Коли пiдiйшла до викладачки, вона прямо сказала, що не поставить менi залiк, навiть якщо я ходитиму на вiдпрацювання занять. А потiм натякнула, що у спорткомплексi зовсiм потертi волейбольнi м’ячi», – каже студентка Ольга Дереш.

У деяких вишах можна «купити» всю сесiю. Це вирiшують у деканатi через посередникiв. «На нашому факультетi на четвертому курсi мiй друг закрив сесiю за 3000 гривень», – згадав Дмитро Михайльченко.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus