Верховна Рада прийняла новий Закон «Про освіту»

pexels-photo-289740

5 вересня Верховна Рада України прийняла новий Закон «Про освіту». Розгляд відбувся за повною процедурою.

«За» проголосували 255 депутатів. У жовтні минулого року парламент ухвалив законопроект №3491-д у першому читанні. Після цього було тривале доопрацювання документа Комітетом з питань освіти і науки.

Згідно з новим Законом, будуть три рівні загальної середньої освіти: початкова освіта (чотири роки), базова середня освіта (п’ять років), профільна середня освіта (три роки). Для здобуття повної середньої освіти потрібно 12 років. Навчання на бакалавраті становитиме три роки.

Також, відповідно до прийнятого законопроекту, середню освіту чекає перехід від надання учневі набору знань до отримання ним компетенцій. Учителі не просто даватимуть знання, а й навчатимуть застосовувати їх на практиці та працювати в групах.

Зарплату вчителям піднімуть до чотирьох прожиткових мінімумів, що становить у середньому 6,5 тис. грн. Після сертифікації вчителю можуть дати і 20-відсоткову надбавку до окладу.

Директор школи відтепер зможе керувати навчальним закладом лише дві каденції по шість років. Для того, щоб припинити збирати побори з батьків, на сайті кожного навчального закладу адміністрація буде зобов’язана вказувати скільки і з яких джерел надійшли кошти і на що вони були витрачені.

Мовою освітнього процесу є і залишається українська. У представників корінних народів і національних меншин є право на навчання рідною мовою поряд з державною.

Нагадаємо, що раніше повідомляли про те, що на виконання Закону «Про освіту» Міносвіти потрібно 87 млрд гривень.

Фото:pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus