Освіта у наймузичнішій столиці Європи

music 2

Привіт, мене звати Сева. Мені 24 роки, останні два я навчаюсь у Відні, в університеті джазу та популярної музики. І сьогодні я розповім, наскільки це змінило моє життя.

Університет

Jam Music Lab University – це університет джазу та популярної музики, заснований у 2011 році. Знаходиться він у наймузичнішій столиці Європи – у Відні. Разом зі мною тут навчається молодь з усього світу, в тому числі з південної Америки, Африки, східної та західної Європи. Викладачі також не тільки австрійці: дехто зі Сполучених Штатів, хтось з Німеччини, а деякі навіть з Колумбії. До речі, всі вони продовжують виступати. Тут викладають гру на різноманітних інструментах, тож і студенти можуть зібрати собі яскравий гурт.

Реклама

Спеціальності

Тепер докладніше про навчання. В університеті є бакалаврські та магістерські програми, лише потрібно обрати фах: викладацький чи концертний. Для викладачів пропонують інструментальну та вокальну педагогіку. Артистам можна обрати гру на інструменті, імпровізацію, композицію, музичну теорію, гармонію або медіа-музику. Останню спеціальність, програму «Медіа-музика», хочу особливо відмітити – на ній вчать створювати музику до фільмів, реклами, відео-ігр та іншого.

В Jam Lab також широкий вибір інструментів, пропонують такі: вокал, гітара, фортеп’яно, бас, ударні, саксофон, труба, тромбон, туба, молоткові інструменти, акордеон, скрипка, флейта, арфа, губна гармоніка. Тут кожен музикант зможе знайти собі цікаву програму навчання.

music 3

Викладачі

Не соромлячись скажу, що якість викладання в Jam Music Lab висока. Важливо, що всі викладачі – музиканти-практики. До речі, серед них є володарі премії «Grammy», «Global Music Awards», «Latin Grammy» та інших відзнак. Від кого ж, як не від них, можна дізнатися про секрети та нюанси виступів на сцені.

Вагомий внесок у навчання роблять і великі майстри музики, які регулярно проводять у нас майстер-класи на запрошення ректора. Останнім час у нас бували Білл Доббінс та Хуан Гарсія-Геррерос, відомі джазові виконавці, Рекс Річардсон, керівник музичного відділу Бібліотеки Конгресу у Вашингтоні, Ларрі Аппельбаум та інші відомі діячі.

Вступ

Відкрию невеличкий секрет: вступні іспити в Jam Music Lab спрямовані на те, щоб виявити в тобі сильні сторони, зрозуміти, що саме робить тебе особливим. Це я вже знаю за власним досвідом. Врешті-решт, технікою та теорією оволодіти може кожний, а зачепити своєю грою «за живе» – ні.

Вступ проходить у декілька етапів:

Перший етап – прослуховування. Треба презентувати кілька творів, які покажуть твій рівень володіння інструментом. Готуйся як до невеличкого сольного концерту, а не як страшного екзамену. Можеш продемонструвати серед творів свої «козирі».

Другий етап – теоретичний тест. Пам’ятай, що ніхто не очікує від тебе знань, на якому ступені утворюється подвійна домінанта, але ноти, акорди та інтервали знати дуже бажано. Так що не забудь це повторити.

Третій етап – співбесіда. Її мета – дізнатися про твої наміри, познайомитися з тобою трохи ближче.

Зручний для студентів

Не секрет, що громадяни країн, які не входять до Євросоюзу, досить часто стикаються з труднощами та неприємними сюрпризами під час вступу до європейських вишів. Тому Jam Lab потурбувався, щоб потрапити на навчання було трохи легше.

music 4

Дистанційне прослуховування

Університет надає кілька варіантів для вступу. Окрім стандартного «приїхав-зіграв», є дистанційне прослуховування. Це зручно для тих, хто не готовий їхати до чужої країни, без уявлення про свої шанси на вступ. Тож записуєш відео одним дублем, в якому виконуєш декілька композицій, і надсилаєш його електронкою. Якщо твоя гра сподобалась, тебе запрошують на теоретичний тест та співбесіду.

До речі, сертифікат про рівень володіння німецькою не потрібен. Можливо, дехто цьому зрадіє.

Підготовчі курси

Якщо так трапиться, що твого рівня гри недостатньо для 1-го курсу, то і тоді є опція: Jam Lab пропонує підготовчі курси. Є літні курси на 3-4 тижні для тих, кому треба трохи підтягнути теорію та практику. Є також річна підготовка – для тих, хто, як то кажуть, дуже хоче, але поки що не може.

Служба підтримки для громадян країн СНД

Окремої служби підтримки таких студентів в університеті нема, але є я. Мені вже довелося пройти через те, що у тебе ще попереду: віза, пошук житла, іспити, вибір предметів та інші нюанси. Тож я буду радий тобі підказати, допомогти або порадити. Не соромся поставити запитання через мою пошту mazurika@jammusiclab.at чи на сторінці у Фейсбук.

Гнучкий графік навчання

Ще один плюс для студентів – гнучкий графік навчання, адже за потреби можна виокремити час для підробітку чи чогось ще. Сам собі вибираєш предмети на семестр та реєструєшся на них. Час фахових занять обговорюєш з викладачем індивідуально. Головне – не проспати та вчасно зареєструватися на предмети.

music 1

Житло

Навчання навчанням, а жити десь потрібно. Більш того, хочеться жити неподалік університету, бажано до хвилини пішки. Прямо біля Jam Music Lab є декілька студентських гуртожитків на відстані пари хвилин пішки. Гуртожитки нові, кімнати, здебільшого, для однієї людини. Але є апартаменти і для двох, і для 3-4 людей, так що можна жити разом цілою компанією. Головне – вчасно зарезервувати кімнати, це можна зробити просто на сайті.

Практика

Безперечно, найбільше всіх цікавить питання заробітку. Припустимо, що навчання вже добігає кінця, а ти ще не гастролюєш світом та ще не кличуть на фестивалі. Що робити, якщо й додому вертатися не хочеться? Для таких випадків у Jam Music Lab є професійна практика. Вона допомагає адаптуватися до особливостей роботи у західній Європі. Дозволяє зрозуміти, як все влаштовано, та спробувати себе в тій чи іншій ролі.

Технічне забезпечення

Не так часто в університетах Європи, а тим паче України, зустрічається високе технічне забезпечення. Для програми «Медіа-музика» у нас стоять iMac з необхідними програмами, у класах для практики є барабани, гітарні та басові комбіки, мікрофони та монітори, синтезатори та акустичні фортеп’яно. Коротше кажучи, все, щоб ти відчував себе вільно, як тільки до тебе прийде муза.

Якщо є запитання

Я розумію, що як би я не намагався розписати усі деталі, все одно питання залишаться. Тому не соромся мені їх ставити! Пиши прямо на пошту mazurika@jammusiclab.at чи на сторінку у Фейсбук. Їх я перевіряю регулярно, так що намагатимуся відповісти якомога швидше.


Писав все з власного досвіду. Впевнений, що стаття буде корисною для тих, хто шукає можливості навчатися музиці за кордоном.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus