Наносупутник НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відправили в космос

космонавт

18 квітня об 11:11 за місцевим часом з космодрому на мисі Канаверал (США) стартувала ракета-носій американського консорціуму United Launch Alliance «Atlas V» з вантажним кораблем «Cygnus». Її місія – доставити на Міжнародну космічну станцію 7600 фунтів корисного вантажу.

Серед обладнання, яке знаходиться на борту носія, – наносупутник «PolyITAN-2-SAU», який створила група студентів і співробітників Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» під керівництвом старшого наукового співробітника університету Бориса Рассамакіна. Раніше «Студвей» анонсував запуск супутника.

Розробка виконана в рамках космічної програми вишу. Її створення стало можливим завдяки спонсорській підтримці Шеньянського аерокосмічного університету (м. Шеньян, Китай), Фонду ім. Калініна, ТОВ «Діона» і компанії «Boeing-Ukraine Ltd». Перший наносупутник київських політехніків «PolyITAN-1» вже майже три роки виконує свою місію в космосі, передаючи в центр управління польотами в КПІ важливі дослідницькі дані.

«PolyITAN-2-SAU» створили для участі в проекті «QB50», що реалізується бельгійським інститутом «Von Karman Institute For Fluid Dynamics». Цей проект повинен продемонструвати можливість запуску і використання в наукових цілях мережі (кластера) з 50 наноспутників, побудованих університетськими командами з усього світу.

У космосі наносупутники будуть виконувати ряд дослідницьких завдань. Однак до космічного старту з різних причин були допущені лише 28 апаратів. Серед них і наносупутник київських політехніків.

Планується, що 22 квітня відбудеться запуск університетських наноспутників на задані орбіти. Розробка винахідників НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» повинна вийти на власну орбіту в числі перших двадцяти космічних апаратів місії «QB50».

Нагадаємо, раніше ракета американських студентів досягла рекордної висоти.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus