«Львівській політехніці» хочуть присвоїти ім’я Степана Бандери

y_52807377

Група викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини (ІМКС) Національного університету «Львівська політехніка» висунула ініціативу присвоїти своєму вишу ім’я Степана Бандери.

У своєму зверненні на сайті університету вони зазначили: «Для нас, працівників і студентів Львівської політехніки, є великою честю й гордістю ходити тими самими коридорами, сидіти в тих самих аудиторіях, де колись ходив і сидів Провідник української нації. Важливий аргумент на користь надання Львівській політехніці імені Степана Бандери полягає в тому, що це сприяло б утвердженню ідеалів свободи й самовідданої боротьби за неї в українському суспільстві. Це є надзвичайно актуальним сьогодні, коли на сході країни триває війна з московським агресором.

Що ж стосується інших видатних українських науковців і педагогів, які працювали у Львівській політехніці в різні часи, то їхніми іменами треба називати інститути й кафедри нашого університету, що сприяло б піднесенню авторитету української науки, розширенню ерудиції студентів, їхньому патріотичному вихованню. Наприклад, ім’я Івана Левинського пасувало б Інститутові архітектури, Євгена Перхоровича – Інститутові механіки, Юліана Гірняка – Інститутові хімії тощо.

Є прецеденти з називання вищих навчальних закладів на честь не тільки науковців, а й видатних національних і державних лідерів, політичних діячів у практиці багатьох країн світу, зокрема й України. Так, до складу Львівської політехніки входить колишній самостійний інститут ім. В. Чорновола, Львівський медичний інститут носить ім’я Данила Галицького, Львівський університет за Польщі було названо на честь польського короля Яна Казимира тощо.

Переконані, що Львівській політехніці треба взяти приклад з Київської міської ради, яка, незважаючи на стоголосий гавкіт внутрішніх і зовнішніх українофобів, таки перейменувала Московський проспект у столиці на проспект ім. С. Бандери, а проспект Ватутіна – на проспект Романа Шухевича».

Для перейменування університету ініціативна група має звернутися до вченої ради. Потім її рішення повинен розглянути трудовий колектив. Якщо назву вирішать змінити, то це мають завізувати у Міністерстві освіти і науки України.

Нагадаємо, що фірма-будівельник гуртожитку НУ «Львівська політехніка» створена за три тижні до тендеру.

Фото: zaxid.net

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus