Лише 2% українських науковців вважають свою справу добре оплаченою

af54b29-nauka-doslidzhennia4

Лише 2% українських науковців вважають свою справу добре оплаченою.Такі результати дослідження, проведеного у вересні 2017 року соціологічною групою «Рейтинг».

Участь в опитуванні взяли працівники наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова.

Тільки 2% українських науковців вважають, що їхня діяльність фінансується у достатній мірі, 55% заявили, що вона частково забезпечена. 35% сказали, що їхня діяльність взагалі не фінансується.

86% опитаних вважають, що науковці повинні займатися популяризацією науки (читати відкриті лекції, видавати статті в ненаукових журналах, давати коментарі для ЗМІ, брати участь у телепрограмах тощо). Лише 5% висловили протилежну думку.

e714fa4-nauka-doslidzhennia

85% серед тих, хто заявив, що мав досвід популяризації науки, стверджують, що робили це на громадських засадах, і лише 6% відповіли, що отримували за таку діяльність винагороду. 55% респондентів відповіли, що науковцю важко донести інформацію про свої винаходи через засоби масової інформації, 26% мають протилежну думку.

Найкраще з точки зору ефективності у популяризації науки в Україні опитані оцінили вищі навчальні заклади. Майже 90% науковців підтримують ідею створення в Україні центру, який би спеціалізувався на популяризації українських наукових досліджень, надавав технічну допомогу ученим і стартаперам.

78a2945-nauka-doslidzhennia2

Серед послуг, які хотіли б отримувати наукові працівники – лекції відомих науковців, стартаперів (60%). Курси іноземних мов цікаві для 46% респондентів, круглі столи, майстер-класи, воркшопи – 42%. 56% науковців як додаткову можливість своєї наукової роботи хотіли б мати доступ до сучасного обладнання для презентацій, 47% – до робочих місць з комп’ютерами з доступом до інтернету. 57% учасників дослідження заявили, що співпрацюють зі своїми колегами із-за кордону, 37% сказали, що не мали такого досвіду.

Нагадаємо, що МОН розробляє проект про стартапи. А Україна інтегрується до Європейського дослідницького простору.

Фото: life.pravda.com.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus