Літератор Леона Вишневська: «У читачах я знаходжу себе»

вишневська

А ви часто перечитуєте книги? Виникало відчуття, ніби ладні читати щохвилини і щосекунди, мало не зачитавши улюблену книгу «до дір»? Скажу про себе: однозначно так. Ба більше, для мене, палкої шанувальниці літератури, вислів «улюблена книга» раптово набрав нового змісту. Взагалі, завжди приваблювали автори, які не просто відчували мистецтво у всіх його проявах, а й самі творили його, додаючи нотки шарму та ідеальності. Такою я побачила цю франківчанку.

Леона Вишневська – українська письменниця, поетеса, автор 4 збірок-бестселерів, які сколихують серця. ЇЇ історії живі. Вони про людей і для людей. Тут багато знайомств, щастя, любові, відданості та вдячності. Це місце, де щиро обіймають, де тепло і затишно, всупереч усім внутрішнім буревіям. Після прочитання її книг хочеться переглядати романтичні фільми, слухати блюз і мріяти. Мріяти про такий ідеальний, і, якщо вірити історіям Леони, такий споріднений до нас світ.

вишневська 4Ким ви хотіли стати в дитинстві? І чи гадали, що колись станете відомою письменницею?

У дитинстві чомусь найбільше просто кортіло швидше вирости, щоб світ не здавався таким велетенським.

Юрист і письменник водночас. Як так вийшло? Це воля батьків чи збіг обставин?

Це щасливий збіг обставин, який приніс мені найцінніше – друзів та досвід.

Коли бачу скільки мотивації та енергії існує в сучасних молодих талантів, хочеться їх у всьому наслідувати. Тож, о котрій прокидаєтесь?

Люблю прокидатись разом з сонцем, тоді початок дня обіцяє бути вдалим.

Що мотивує та додає енергії?

Розуміння та підтримка – це головні мотиватори у житті, не тільки в самій творчості. Коли у тебе є змога поділитись чимось сакральним і отримати у відповідь відчуття цілісності.

Багатьом геніальним людям геніальні ідеї приходять уві сні. Звідки черпаєте натхнення?

Звідусіль. Природа, література, кінематограф, живопис, люди. Починаючи від узагальнених явищ і закінчуючи моментом, коли випадковий подих вітру необачно зірве сухе листя з дерев, залишаючи їх оголеними. Скажу навіть більше, з віком починаєш якось більш прискіпливо пізнавати світ, розділяєш його на молекули і в кожній такій мікродеталі знаходиш щось особливе, щось, що примушує серце битися частіше.

вишневська 3Кажуть, що кожному митцю час від часу необхідне своєрідне «підживлення». Де шукаєте шляхи внутрішнього заглиблення?

Швидше перезавантаження свідомості. Найкраще натхнення – це подорожі та можливість спілкуватись з людьми, запозичувати досвід, обмінюватись думками, тим самим створюючи щось нове, чого досі не траплялось.

Відчуття творчого голоду, літературної пустоти, коли опускаються руки і писати зовсім не хочеться, для вас міф чи реальність?

Гадаю, тут відповідь лежить на поверхні самого питання. Не хочеться писати? Гаразд, пиши ще більше. Опускаються руки? Еге ж, радій, що вони взагалі у тебе є. Для людини з інтелектом немає слів «не хочу» та «не можу».

Ваші книги, мов вербальні дефіляди. 4 якісних історії з присмаком любові. Однак, ключовою темою усіх збірок досі залишається любов. Це щось особисте чи ви просто не зраджуєте іміджу «Серветкової лірики»?

Імідж – це в дечому одіозне поняття. Уся лірика пишеться серцем і саме воно висвітлює більш романтичний спектр емоцій.

вишневська (2)Улюблене питання сера Рея Бредбері: «Головні потрясіння і повороти життя – в чому вони?». Що думаєте з цього приводу? В чому ваші головні потрясіння?

Мабуть, це слово варто трактувати як позитивний переломний момент у житті, в моєму випадку це низка випробувань долею на міцність, після яких тобі відкриваються нові істини.

Що я можу віднайти у ваших історіях?

Себе.

Кого бачите своїм потенційним читачем?

Ліричні душі притягуються одне до одного магнітом, тому в кожному читачеві я знаходжу частинку себе.

Часто життя відомих людей виставляють на загал. Втім, немає жодних відомостей з вашої біографії і ви практично не даєте коментарів стосовно особистого життя та власних переживань. Розповідаєте про сокровенне комусь чи все-таки вважаєте, що таким подробицям не місце у Всесвітній павутині?

Потрібно вчитись мовчати про своє щастя, тому що воно любить тишу.

фото5Ставлю це питання усім респондентам. Наразі Україна відстоює свою єдність та цілісність. Як гадаєте, коли настануть найкращі часи?

Вони вже тут, завжди потрібно починати з себе та в жодному разі не сидіти склавши руки в очікуванні, коли ж стане краще. Потрібно брати і робити це «краще» вже сьогодні.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus