У Прикарпатському нацуніверситеті ім. В.Стефаника відкрили сучасну лабораторію

лабораторія

У Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника у рамках наукової програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» відкрили сучасну наукову лабораторію синтезу термоелектричних матеріалів. Проект спрямований на розвиток відновлювальних джерел енергії.

Директор проекту, професор Любомир Никируй розповів: «У нас виникла ідея створити щось нове, що буде корисним для усіх держав. Ми вирішили зайнятись енергетичною безпекою, адже кожна держава хоче себе забезпечити у сфері енергетики».

1
Науковці зможуть перетворюють електричну енергію через розробку спеціальних електричних перетворювачів. Наразі термоелектричні пристрої можуть використовуватись в автомобільній техніці, системах індивідуального опалення, на підприємствах, а також у медицині.

2
Розробки знаходяться ще на початкових етапах, але матеріали вже цікавлять підприємців, а особливо тих, які працюють у металургійній сфері. Завдяки новій сучасній науковій лабораторії можна здійснювати повний та повністю контрольований процес синтезу матеріалів, які за своїми параметрами є одними з кращих у світі.

Фото: pu.if.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus