На конкурс наукових робіт молодих вчених подали 362 проекти

pexels-photo-127873

На конкурс проектів наукових робіт молодих вчених подали 362 проекти з понад 100 університетів та наукових установ Міністерства освіти.

Зараз триває наукова і науково-технічна експертиза цих проектів. Її здійснює Експертна рада Міністерства. До неї вперше увійшли молоді вчені – їхні кандидатури були запропоновані Радою молодих учених при МОН.

Експертна рада надасть свій висновок 18 вересня. На його основі Конкурсна комісія на чолі з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич прийматиме остаточне рішення щодо фінансування проектів.

Врахувавши досвід попереднього року, МОН внесло низку змін до процедури проведення конкурсу. Відтепер експертизу проектів здійснюють 5 фахівців, в той час, як минулого року було лише 2 та ще плюс 1 у випадку сильної розбіжності оцінок. Загальна кількість балів вираховується як середнє арифметичне значення оцінок від трьох експертів, що знаходяться у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто, найвища та найнижча оцінки не враховуються. Це має забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

Цього року також дозволили подавати проекти з меншим терміном виконання – навіть, якщо він розрахований менш ніж на 3 роки. Окрім цього, до міждисциплінарних наукових проектів дозволили залучати співкерівником докторанта або доктора наук, віком до 40 років.

Цього року конкурс проектів наукових робіт молодих вчених проходить вже вдруге. Торік для фінансування проектів-переможців конкурсу було виділено трохи більше 12 мільйонів гривень. Цього року для продовження фінансування цих досліджень держава виділила ще 30 мільйонів гривень.

Для фінансування проектів молодих науковців, які переможуть цього року, у державний бюджет закладено 13,4 мільйони гривень. У майбутньому їх також планують дофінансовувати.

Нагадаємо, що 35 українських студентів зможуть щоліта стажуватися в канадських вишах.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus