Книги із запахом моря

Ніщо так не змушує порядного читача купувати дешеве чтиво і збірочки історій «до чаю», «до кави», «до вінегрету» як наближення відпустки (читай – поїздки на море). Щоби якось врятувати тебе від жіночих романів і детективних детективів, склали міні-список гарного і легкого чтива. Навіть якщо цьогоріч замість заслання на море випадає заслання у офіс, пропонуємо добірку історій, що «пахнуть морем», та навіть і гарячим пісочком.

Ліор Даян «Люди воліють тонути в морі»

книга2 Про що? На цю книгу я випадково натрапила саме через крикливу назву, але насправді цей твір позбавлений суїцидальних настроїв. По факту – збірка оповідань тель-авівського письменника з одеським корінням, по суті – добра і не дуже іронія, теоретично правдивий зріз ізраїльського життя, абсурдні та кумедні ситуації, насміхання зі смерті, несподівані і часто алогічні виверти сюжетів. Неодмінно читай, якщо не впевнений у тому, що кіт може зруйнувати особисте життя, чи не знаєш, як спілкуватися із божевільними псевдопророками.

Чого сподіватися від книги? Якісної іронії, абсурду, присмаку «Адєсси-мами».

Реклама

Туве Янсон «Тато і море»

книгаПро що? Припускаю, що люди, які виросли на пригодах про мумі-тролів уже в темі, а тому читати наступні кілька речень вам не потрібно. Невтаємничених попрошу не лякатися примітки «для середнього шкільного віку» і сміливо брати в руки яскравий 3-ій томик «Країни Мумі-тролів» (у «Видавництва Старого Лева» ілюстрації вийшли просто ням-ням), щоб вирушити з казковими істотами на човні «Пригода» по неспокійному Атлантичному океану. Серед усіх мумімішних історій «Тато і море» чи не найменш пригодницька і чи не найбільш «доросла» та екзистенційна (обережно – надмірна суб’єктивність).

Чого сподіватися від книги? Пригод мумі-тролів, занурення у дитинство, холодного Атлантичного океану.

Янн Мартель «Життя Пі»

обкладинкаПро що? У міру повчальна та захоплююча історія про виживання індійського хлопчика на ім’я Пі у шлюпці разом з бенгальським тигром, зеброю, гієною та орангутангом у відкритому океані. По ходу розгортання сюжету типово пригодницький роман (передаємо привіт Робінзону Крузо) перетворюється у екзистенційну сагу, після прочитання якої твої стосунки з релігією можуть суттєво змінитися. По сюжету книги також є фільм, який, однак позбавили зайвих мудрувань, а заодно і проникливості, яку має книга.

Чого сподіватися від книги? Одкровень, динамічного сюжету, єдності зі стихією, переосмислення релігії.

Франсуаза Саган «Здрастуй, смуток» \ «Привіт, смутку!»

саганПро що? Невагома та невимушена книга про життя милої розбещеної 16-літньої дівчини про дорослішання, нестерпну легкість буття та стосунки з навколишнім світом (зокрема батьком та його коханками). Сюжет розгортається ліниво (за виключенням пікантної кінцівки, спойлити яку аж зовсім непристойно), і з огляду на солодку манеру письма Саган, тобі буде абсолютно все одно, що насправді відбувається у творі. Бо ж навіщо подієвість, якщо є тепла краса французької Рив’єри і ти молодий, і тобі абсолютно байдуже що робити зі своїм життям, бо літні дні тягуче солодкі. Тільки не смій думати, що це жіноче чтиво – повість легка, але позбавлена надлишку ванілі та страждань з нічого.

Чого сподіватись від книги? Проникливості, ніжності, теплого пляжу

Айріс Мердок «Море, море»

Ajris_Merdok__More_moreПро що? Хто пам’ятає «Чорного принца», той знає, що пані Мердок майстер елегантного винесення мозку читачеві. Звідси постає питання – що місіс Мердок робить у нашому рейтингу? Все очевидно – навіть у літньому (читайте – несерйозному) списку книг повинна бути хоча б одна, яку дуже не хочеться відпускати і після якої книжковий голод втамований на півроку вперед. Якщо конкретніше, то «Море, море» – це суцільний щоденниковий роздум – подекуди помережаний спогадами – про життя, про стосунки та внутрішні протиріччя від колишнього театрального режисера. Це книга запитань, а не відповідей, тому часто спантеличує і не дає універсального рецепту мудрості, і слава богу.

Чого сподіватись від книги? Психологізму, внутрішніх демонів, суворих британських узбережь.

Аллесандро Барікко «Море-океан»

719Про що? Інтригуюча та дещо заплутана історія про професора, невірну дружину, хвору дівчинку, соціопата та безіменного чоловіка, що перебували у невеличкій таверні біля моря й історії яких тією чи іншою мірою пов’язані з океаном. Розповідь викладена цілком в дусі магічного реалізму Маркеса, а в окремих моментах її прочитання так і хотілось повторювати цитату з фільму «Достукатись до небес»: «На небі тільки й розмов, що про море». Не рекомендовано читати на пляжі, є небезпека захопитись діалогами і спектись на сонці. Краще читати ввечері з келихом сухого.

Чого сподіватися від книги? Романтизму, багато-багато сліз і солоної води, мрійливих діалогів про океан.

P.S. Список непристойно короткий та суб’єктивний, тому автор любляче чекає варіантів інших «морських книг» у коментарях.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus