Кадет Академії ВВС США створила рідку броню за допомогою міксера

girl

Після року досліджень і двадцяти невдалих спроб кадет Академії ВВС США Хейлі Вейр та її професор розробили рідку броню. Вона може слугувати як самостійний захист, так і поліпшити захисні властивості існуючої броні.

Проект починався як звичайне курсове завдання Хейлі Вейр із поліпшення характеристики матеріалів для бронежилетів. Вона планувала створити новий матеріал, здатний зупинити кулю, з кевлару (спеціальне волокно), епоксидної смоли і вуглецевого волокна.

Дослідження зацікавило керівника дівчини, професора Райана Берка. Роботу над проектом вони продовжили разом. Берк сам служив у піхоті і був знайомий із громіздкістю і незручністю сучасних бронежилетів.

Ідеєю Хейлі було створення матеріалу, схожого за характеристиками з неньютонівською рідиною – речовина, щільність якої збільшується в місці дії на нього. При цьому матеріал не повинен руйнуватися при великому навантаженні.

Хейлі змішувала матеріали для рідкої броні звичайним кухонним міксером у пластиковому посуді. Після чого масу фасували в герметичні мішки.

Випробування проходили на полігоні. Перші зразки були невдалими: куля хоча і сповільнювалася, але пробивала всі шари рідкої броні. Після доробок матеріал вдалося поліпшити. Виявилося, що чим більший калібр, тим швидше жилет зупиняє кулю.

Нагадаємо, раніше українська експозиція на міжнародній виставці сил спецпризначення SOFEX 2016 перемогла в номінації «Найкращий інноваційний стенд іноземної компанії».

Фото: businessinsider.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus