Історії людей, чиї життя назавжди змінив AIESEC

Ми зібрали історії трьох кардинально різних та не знайомих між собою людей. Що їх об’єднує? Усі вони поїхали на міжнародне соціальне стажування Global Volunteer від AIESEC. І це змінило їхні життя назавжди.

Історія перша. Ясміна.

ясміна«У мене є гарна традиція – кожного року 31 грудня, я… Ні, не ходжу в баню з друзями. Я пишу цілі на наступний рік. І ось в одну таку новорічну ніч я додала до переліку пункт «Провести найкращий рік в своєму житті». Тоді я ще не знала, що це буде не просто найкращий рік, це буде рік, який змінить все докорінно і зробить мене іншою людиною.

І от я у Сфаксі (Туніс). Навколо мене – півсотні людей зі всіх куточків світу, у кожного – свій акцент при розмові англійською і дивні імена, які я, напевно, ніколи не запам’ятаю (спойлер: запам’ятала і пам’ятаю досі, хоч пройшло вже 2 роки). І зі всіма ними я повинна жити й працювати над проектом разом в одному величезному гуртожитку протягом наступних 6 тижнів.

«Треба було слухати маму і їхати в Херсонську область на море, як всі нормальні люди, а не на оце ось все!», – лунало тоді у мене в голові. Але ці розмови із собою швидко змінилися розмовами з моєю новою сім’єю (тільки так можна назвати тепер таких рідних людей) про наші країни, культури, світові проблеми.

Тоді мої типові вечори виглядали приблизно так: українка, іспанець, німкеня, китаянка, тунісець, аргентинка, росіянка та чилієць п’ють м’ятний чай в кафе і розмовляють про революцію в Україні, розбираються, в чому різниця між Каталонією та Іспанією, а також практикуються у вивченні базових слів арабською мовою. Ввечері ми ходили на концерти східної музики, туніські весілля, співали «Океан Ельзи» під гітару і куштували традиційні страви різних країн.

А вдень усе продовжувалося. Ми досліджували культуру Тунісу, відвідували неймовірні місця, куди не ступала нога пересічного туриста, вчили місцевий діалект та працювали над нашими проектними статтями, щоб про Туніс і Сфакс дізналося якомога більше людей.

«Треба було слухати маму і їхати в Херсонську область на море, як всі нормальні люди!», – лунало тоді у мене в голові.

Потім був вересень. І був Київ. Напевно, тоді я зрозуміла, що змінилася. Друзі дивувалися, бо я перестала бути схожою на себе: стала відкритішою, не соромилася виступати перед публікою, більше цікавилася тим, що відбувається навколо мене. Але це були лише зовнішні прояви. Глибоко всередині я бачила, як змінилися мої життєві позиції та цінності – я більше не хотіла бути директором з маркетингу великої міжнародної компанії, працювати в офісі та їздити на гарненькому авто містом. Тепер я хочу робити щось значне, створювати, а не споживати, і неодмінно робити цей світ кращим.

2 роки потому в мене за плечима – кілька власних реалізованих проектів, сотні змінених життів, переїзд в іншу країну на рік, вільна англійська та друзі по всьому світу. І знаєте, я не збираюся на цьому зупинятися!»

Реклама

Історія друга. Оля.

оля«Здавалося б, що такого в Стамбулі? Чим може привабити місто, яке зовсім поруч? Так справді можуть думати лише ті, хто в Стамбулі не був або ж потрапив туди від турагенства на два дні з оглядовою екскурсією.

Влітку 2016 мене закинуло на іншу планету, де немає рідної мови і рідних людей, де зовсім інша релігія та звички, де ти закохуєшся в світ просто так, тільки тому, що він є… І де збираються люди, які не хочуть мовчати. Я боюся сказати мало і страхаюся не сказати нічого, тому просто раджу – візьміть себе в руки і змініться вже зараз.

Перший місяць після стажування я хотіла говорити з кожним, я хотіла кричати про можливості й перспективи, про життя і людей, про фатальні зустрічі та навіть долю… І коли емоції вгамувались, я просто змінила свій стиль життя.

Сьогодні я маю мету, займаюсь улюбленою справою, відповідаю за кожен свій рух і найголовніше – ЖИВУ».

Історія третя. Влад.

влад«Подорож до Непалу була такою ж чудовою, як і всі попередні та наступні з тієї причини, що це була подорож всередину себе. Комусь це може здатись егоцентричним, але насправді – це не так. Адже досліджуючи світ всередині себе, ми так само пізнаємо світ зовнішній.

Світ, який мене оточує, є стимулом пізнавати все більше і більше за межами моїх кордонів реальності. Можна сказати, що стажування в Непалі відкрило мені новий вимір можливостей.

Уся справа навіть не в тому, що я робив, а в тому, де я це робив, з якими людьми. Це їжа і запахи навколо. Це атмосфера, створена мною і моїм оточенням. Новий позитивний вайб, який відкриває очі. Я перестав сприймати світ як матеріалістичний об’єкт, я змінив своє ставлення до нього.

Після стажування я закинув навчання, продовжую подорожувати без упину, беру участь у волонтерських проектах, займаюсь розвитком власної особистості та розширюю свідомість.

«Система, в якій знаходимось ми – циклічна. Ніяких змін не станеться, допоки ми не змінимо себе».

Вважаю, що стажування Global Volunteer – це саме та можливість поставити світ на паузу і подивитись на нього під іншим кутом».

Історія остання. AIESEC

Щороку на стажування проходить понад 300 людей. Усіх їх об’єднує одне – поїздка допомагає їм переглянути власні цінності, виховати свого внутрішнього лідера і вивільнити потенціал. На відміну від хороших серіалів, які здебільшого є витвором фантазії режисера та сценариста, тут ти можеш стати режисером власної історії. Звісно, що в ній не буде пряникових будиночків дорогою, а буде відбір і буде консульство, і літак, і мовний бар’єр, і… і буде, що згадати.

Як подати на програму? Усе просто:

Крок 1. Зайди на сайт і вибери вкладку «молодь».
Крок 2. Обери омріяну програму і зареєструйся.
Крок 3. Заповнити профіль.
Крок 4. Подайся на обрану програму.

Як тільки ти зробиш останній крок, з тобою зв’яжеться AIESEC. І якщо після співбесід ти отримаєш підтвердження, залишиться сплатити організаційний внесок і почати готуватися до поїздки.

Умови кожної програми – різні. Зазвичай волонтерам надають житло, а решта умов, які стосуються проекту, можна знайти в описі можливості. Протягом програми організація відповідальна за кожного студента, допомагає з документацією та візою, якщо вона потрібна.

А тепер мерщій переглядати програми, врешті, you only live once!

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus