ISIC: гуляй, доки молодий

ISIK-международный студенческий билет

«Мені зі студентським, будь ласка», ― перше, що говорить спраглий якщо не до халяви, то до знижок український студент. І протягує своє звичне студентське посвідчення. А от за кордоном найчастіше таке не проходить: поглянувши на український студентський квиток, вам ввічливо скажуть, що й «знати про такий не знаємо».

Тому всі, хто бажає насолодитися відпочинком за кордоном, заплативши за це по мінімуму, вибирають ISIC ― International Student Identity

А зі студентським можна?

Вчасно оформивши АЙСІК і заплативши за нього всього 80 гривень, можна насолоджуватися тисячею можливостей: знижки в найвідоміших музеях світу, найяскравіші парки розваг, найсмачніша їжа й найзручніший транспорт. Іноді студент може скористатись цим удвічі дешевше, ніж представники «поважнішого» віку. На заваді може стати проста непоінформованість студента. Дехто думає, що міжнародний студентський надає знижки тільки за кордоном. Аби розвіяти цей міф, просто зайдіть у розділ «Знижки в Україні» на офіційному сайті ISIC ― і зрозумієте, що з міжнародним студквитком можна непогано відпочити й на Батьківщині.

международный студенческий билет

Реклама

Один день з АЙСІКом

Вартість міжнародного студентського можна «відбити» всього за один день відпочинку за кордоном. На своєму прикладі поясню, як за день у Парижі я повністю відшкодувала вартість «айсіка». Версаль я відвідала на 12 € дешевше, ніж пропонується дорослим, 5 € знижки отримала при покупці одягу в H&M, у Музей Сальвадора Далі теж пройшла на 5 € дешевше. Трохи меншу знижку ― чотири євро ― отримала вночі при піднятті на Ейфелеву вежу. ISIC дозволив мені за день заощадити більше 25 євро. Отож, за один день відпочинку за кордоном можливо не тільки «відбити» його вартість, а й неабияк зекономити. Врахуємо й те, що зазвичай ми проводимо далеко не один день у таких подорожах.

Коли найвигідніше оформляти?

Багатьох студентів, які тільки починають закордонні мандри, цікавляться питання, коли найвигідніше оформлювати міжнародний студквиток. Згідно з правилами, найдовший термін дії АЙСІКа ― 16 місяців (з початку нового курсу навчання до кінця наступного року). Аби ваше студентське посвідчення прослужило вам стільки часу, оформлювати його потрібно на початку нового навчального року, тобто у вересні. Тоді користуватись ним ви зможете аж до кінця грудня наступного року.

  • Оформлений у серпні квиток дійсний до грудня того ж року, тобто п’ять місяців.
  • Оформлений у жовтні студентський прослужить аж до грудня наступного року, тобто 15 місяців.

Різниця очевидна, еге ж? Тому, щоб побути міжнародним студентом якомога довше, спішіть оформити своє посвідчення відразу після повернення до рідної альма-матер.

международный студенческий билет

Як стати власником ISIC?

Зайшовши на українську версію офіційного сайту ISIC, просто натискайте «Хочу оформити», вибирайте своє місто і шукайте контакти установ, які займаються виготовленням міжнародного студентського.

З власного досвіду знаю, що бігти в перше найближче відділення і там замовляти ISIC ― не завжди вдала справа. Зателефонувавши за кількома номерами, ви можете дізнатися, що представлені на офіційному сайті офіси не займаються виготовленням студентських посвідчень. Деякі взагалі зі здивуванням відповідають, що АЙСІКи не входять у їхню компетенцію. Тому бережіть свій час і перевіряйте все заздалегідь.

Вибравши офіс, підготуйте необхідні документи. Їх не так багато: студентський квиток, фото розміру 3×4 і закордонний паспорт. Власне, останній буде потрібен тільки для того, щоб правильно записати персональні дані для майбутнього АЙСІКа. Реквізити для оплати й заявку вам видадуть в офісі. Ще простіше ― оформити міжнародний студквиток через університет: профорги часто пропонують здати необхідні документи для отримання АЙСІКа.

Досить зручною є послуга «ISIC online», запропонована на офіційній версії сайту. Але, хоча паперової метушні буде менше, не варто сподіватись, що онлайн-оформлення дасть змогу уникнути підтвердження своєї особи. На сайті вам запропонують оформити заявку, завантажити копію свого паспорта і фото й оплатити все за допомогою системи PayPal. Після отримання підтвердження електронною поштою вам треба почекати до п’яти днів, щоб побачити свій студентський наяву. Він дійсно приходить вчасно: «Почта России» жодного стосунку до його доставки не має.

Де пригодиться ISIC?

Передусім потрібно пам’ятати, що за кордоном ISIC стає для вас основним студентським посвідченням, українське-бо не дійсне. Найчастіше його використовують для придбання квитків у музеї, парки розваг, галереї й інші місця відпочинку.

Популярністю користуються куплені з ISIC квитки ― найчастіше знижки розповсюджуються саме на залізничний транспорт. Пільгові квитки на тролейбуси, трамваї, метро теж будуть недійсними без студентського посвідчення. У деяких містах з АЙСІКом можна отримати невеликі безкоштовні екскурсії, забронювати хостел за дешевшою ціною або отримати знижки при покупках.

Окрім того, власникам студентського надається право участі в різних конкурсах, а багато семінарів і тренінгів можна відвідати безкоштовно. Знижки (щоправда, невеликі) надають і заклади громадського харчування. Щоб повністю застрахувати себе від зайвих витрат, діставайте свій АЙСІК щоразу, коли з вас хочуть здерти повну вартість. Історій про «бідного студента» ніхто ще не відміняв, чи не так?

Коли студентський «не прокатить»?

Впевнено заявляти, що ISIC завжди допоможе отримати знижку, не варто. У багатьох закордонних музеях, парках і розважальних центрах він не пройде. Однак це не робить АЙСІК менш міжнародним, а просто демонструє, що деякі заклади не надають знижок студентам або ж вимагають, щоб відвідувач навчався в країні Європейського Союзу.

Скажімо, відомий Музей д’Орсе в Парижі дозволяє постійним жителям ЄС безкоштовний вхід, а от стокгольмський музей «Юнібакен», присвячений творчості Астрід Ліндгрен, узагалі не передбачає знижок для студентів ― тільки для школярів певного віку.

Проїзний у Парижі буде вартувати однаково що для студента, що для дорослого. А от семиденний транспортний квиток у Швеції коштуватиме майже на 20 € дешевше звичайного. Тому, щоб раптово не розчаруватися, заздалегідь перевіряйте наявність знижок на сайтах музеїв, палаців та інших місць, де збираєтеся провести час по-студентськи.

Літаємо по-студентському

Досить сумнівною видається купівля авіаквитків за студентським тарифом. Хоча ISIC широко рекламує знижки на перельоти, здебільшого авіакомпаніями не передбачено замовлення таких послуг через інтернет.

Промоніторивши замовлення квитків на сайтах авіакомпаній AirBaltic, AirFrance, Lufthansa, Ryanair і Wizzair і спробувавши замовити білет, я не знайшла пункту, де можна було б вказати свій студентський статус. Та й пошуковики, які пропонує сайт ISIC, є посередниками між вами й авіакомпанією, тому сума знижки вже не вражає, якщо не полінуватись і завітати на офіційний сайт авіаперевізника.

Щоб політати по-студентському, посвідчення часто й не потрібно. Досить підписатися на розсилку від сайтів авіакомпаній і першому дізнаватись про всі можливі розпродажі, акції і знижки. Ще кращий варіант ― літати лоу-костами, про які ми вже розповідали. Ось там практично завжди «тариф студентський», і не тільки для студентів.

Чи виправдовує ISIC сподівання?

Однозначно стверджувати це важко. Я намагаюсь використовувати міжнародний студквиток на повну, тому не тільки давно повернула його вартість, а й отримала багато знижок.

Причин, чому студентський «не спрацював», досить багато: хтось вагається запитати, чи є знижки для студентів, комусь зробити це не дозволяє мовний бар’єр. Інші бояться відстояти своє студентське право після того, як їм кажуть, що не приймають посвідчень. Зовсім інша справа ― коли знижки й так передбачені без пред’явлення студентського.

У країнах Європи досить часто діють молодіжні знижки ― щоб отримати таку, треба бути молодшим 26 років, а продемонструвати свій вік можна й за допомогою паспорта.

І все ж, якщо хочеться застрахувати свою кишеню і не викладати з гаманця зайві 20–50, а іноді й більше 100 умовних одиниць, краще замовити собі ISIC. Інакше доведеться гуляти «по-дорослому» ― на жаль, тільки у фінансовому плані.

Фото: isic.org, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus