Найгірші студентські гуртожитки України

Передчуваючи довгоочікувані зміни (йдеться про вступ до ВНЗ), мабуть, кожен абітурієнт хоче побачити, якими будуть умови нового життя далеко від батьків і рідного дому. Однак не всі університети охоче відкривають таємниці майбутнім вступниками. То які ж сюрпризи чекають сьогоднішніх школярів на першій сходинці самостійного життя?

Звичайно, нині в нашої держави є нагальніші справи, ніж матеріальне забезпечення студентських гуртожитків. Проте університети, які позиціонуються як державні та національні, все ж мають відповідати певним вимогам, необхідним для того, щоб виховувати вітчизняну інтелектуальну та мистецьку еліту.

 

Київський національний університет театру, кіно і телебачення іменi І. К. Карпенка-Карого

Гуртожиток розташований на вулиці Лук’янівська, 69/71. До найближчої трамвайної зупинки можна дістатися всього за п’ять хвилин, однак до метро доведеться йти добрих двадцять. Оскільки навчальні корпуси розкидані усім містом, це може створювати певні незручності. У гуртожитку блокова система, в кімнатах живе від двох до п’яти осіб. Ремонт роблять самі студенти виключно за бажанням, якщо їх не влаштовують обшарпані стіни та несправні душі. На вісім кімнат блоку припадає одна кухня, один душ і дві вбиральні. Гаряча вода є тільки в опалювальний сезон, холодна – постійно. За чистотою в блоці студенти стежать теж за бажанням, однак є можливість найняти прибиральницю, послуги якої відповідно оплачуються. Деяких правил спудеї дотримуються: гуртожиток зачиняється о двадцять четвертій, а відчиняється о шостій ранку. Іншими ж нехтують: попри заборони і штрафи, все одно курять на кухнях, балконах, у кімнатах і туалетах. Проживання в гуртожитку коштує 2900 гривень за два семестри.

«Подобається, що в гуртожитку завжди панує творча атмосфера і нема жорстких обмежень: можна чіпляти на стіни плакати, розмальовувати шпалери, співати на кухні. Проте цілі колони тарганів і клопів усе ж не сприяють творчому натхненню», – розповідає студентка університету.

карпенка

Реклама

Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка

Гуртожиток №1 розташований на проспекті Грушевського, 44. До найближчої зупинки громадського транспорту – усього 50 метрів. У гуртожитку коридорна система, в кімнатах мешкає від трьох до п’яти осіб, якщо не рахувати тарганів. Ремонт роблять студенти своїм коштом. На сорок дві кімнати припадає дві кухні та один туалет, у якому зазвичай погано прибирають і який часто буває несправним.

Душові кабіни – у підвалі, мають три відділи: жіночий, чоловічий і сімейний. У жіночому відділі працює всього три кабіни на весь гуртожиток, обладнання в поганому стані, тому душі часто затоплює. Гаряча і холодна вода є постійно. Є читальний (у якому є інтернет) та спортивний (аматорський) зали. Гуртожиток зачиняється о двадцять третій годині, а відчиняється о шостій.

Якщо студента вчасно нема у своїй кімнаті, про це можуть повідомити батькам. Попри це, до виконання інших правил ставлення менш суворе – у туалетах постійно курять. Проживання в гуртожитку коштує 1300 гривень за семестр.

Київський національний лінгвістичний університет

Гуртожиток №2 розташований на вулиці Красилівська, 6. На дорогу до університету студенти витрачають усього півгодини, оскільки неподалік розташована станція метрополітену.

Там діє коридорна система, в одній кімнаті здебільшого живе четверо-п’ятеро осіб. Ремонт студенти роблять своїм коштом. На поверхах є по дві кухні, чистота яких залежить від мешканців. Обладнання застаріле.

«Таргани повертаються в гуртожиток ближче до зими», – розповідає один із мешканців.

У підвалі – сім душових кабінок, гаряча вода є постійно. Також є бібліотека, читальний зал, маленький спортзал, доступ до інтернету. За правилами, не можна користуватися більшістю електроприладів, проте цієї вимоги ніхто не дотримується. Плата за гуртожиток становить 1050 гривень за семестр.

кнлу1

Ужгородський національний університет

У гуртожитку №2 діє коридорна система, на вісімнадцяти квадратних метрах кімнати проживає четверо студентів. На поверхах – по дві кухні. Попри те, що по буднях працюють прибиральниці, є багато тарганів. Душові кабіни в поганому стані (із десяти працює лише чотири), у вбиральнях не працюють крани. Гаряча вода є лише в опалювальний період (і то не завжди, як свідчать записи студентів у соціальних мережах).

Косметичний ремонт востаннє робили шість років тому, хоча студенти щомісяця сплачують, крім основної плати за проживання (175 гривень), ще 100 гривень на ремонт. Правила «Не курити» ніхто не дотримується.

На противагу «офіційним» фотографіям гуртожитків, викладеним на сайті університету, студенти діляться в соціальних мережах зовсім іншими зображеннями.

ужну3

Київський національний економічний університет

Гуртожиток №1 розташований на вулиці Желябова, 8. До найближчої зупинки громадського транспорту – усього три хвилини, до станції метрополітену «Шулявська» – сім. Там діє коридорна система, у кімнаті мешкає п’ятеро осіб. Ремонт роблять самі студенти за бажанням. На поверхах є по дві кухні (окрім другого поверху – там одна).

«Таргани є частими гостями, оскільки у вихідні кухні перетворюються на справжній смітник», – розповідає мешканець гуртожитку.

Душові кабіни призначені для всього гуртожитку, розраховані на шістьох-вісьмох осіб. Як зазначають студенти, «забиті туалети і душові – це просто символ нашого гуртожитку». У гуртожитку є їдальня та пральня. Правил студенти дотримуються за принципом «не спійманий – не злодій». Цього року плата за гуртожиток становила 1540 гривень за семестр.

Київський національний університет культури і мистецтв

Гуртожиток розташований на вулиці Щорса, 36-а в центральній частині Києва. Достеменно не відомо, скільки осіб за правилами має жити в одній кімнаті, проте, як повідомляють самі студенти в соціальних мережах, кількість мешканців на десяти-дванадцяти квадратних метрах коливається від шести до восьми осіб. На дев’ять кімнат припадає дві душові кабіни. Також студенти нарікають на відсутність дисципліни. Плата за гуртожиток становить 2900 гривень за 10 місяців. Усі меблі, крім двоярусних ліжок, студенти повинні придбати самі.

поплавського

Найчастіше студентські роки, проведені в гуртожитку, усі згадують як найвеселішу та найзахопливішу пору, сповнену пригод. Сподіваємося, що сьогоднішні студенти не пошкодують про своє рішення помандрувати із затишної рідної домівки до інших міст на навчання, а майбутні студенти матимуть нагоду ще раз подумати над своїм рішенням.

Фото: автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus