Форум видавців: 5 найкращих книжок для студентів

книжка

У Львові відгримів 23-й Форум видавців. Цьогоріч він був досить масштабним – 60 локацій по усьому місту, зіркові Фредерік Беґбедер та Паоло Джардано, 158 видавництв на книжковому ярмарку. Що вже й говорити про те, що кожен міг тут знайти собі книжку до душі. Якщо ж тобі не пощастило побувати на Форумі видавців чи просто очі розбіглися від кількості літератури, то пропонуємо нашу добірку.

«Тамплієри» Сергія Жадана

тамплієри

Жадан завжди поза конкуренцією. Його нова поетична збірка призначена для спраглих за хорошою поезією. Хто такі тамплієри у Жадана? Це воїни. Поет дуже тонко, але водночас глибоко відтворює усі жахи та усю красу війни. Герої та героїні часто не мають жодних особливих прикмет. Як ті люди зі списків загиблих, друкованих без коректур. Це викликає ефект співпричетності – ми ж теж можемо опинитися на їхньому місці.

У кожній збірці Сергія Жадана важливу роль має візуальне оформлення. «Тамплієрів» супроводжують ілюстрації Олександра Ройтбурда, де чільним сюжетом постає Уліссове повернення додому. Чи триває подорож один день, а чи десять років, і чи вірно чекає Пенелопа – це деталі.

Реклама

«Бути мною» Анни Хеглунд

бути мноюЦя історія 13-річної дівчинки буде корисною усім студентам і не тільки. Чому? Бо багатьох із нас не вчили у 13 років поважати себе, любити своє тіло, бути вільним від стереотипів. Але не хвилюйся, головна героїня Руса допоможе тобі у цьому: «Зрештою, чому я мушу так часто відчувати страх? Чому я мушу пам`ятати, що треба бути обачною, що не можна гуляти самій у вечірньому парку? Чому я мушу чути огидні коментарі, які хтось кидає мені вслід? На підставі чого вони дозволяють собі так поводитися? Наче дівчата – це тваринки, на яких можна полювати для забави».

Руса малює комікси про жінок в історії. Ці історії дуже гарні та милі, і водночас відкривають нам новий погляд на світ: «Чому казки про принців досі такі актуальні? Щоби Петер Великий не втратив емоційної переваги? Щоб індустрії моди, краси і розваг заробляли завдяки тому, що ми зациклені на зовнішності?»

Ця книжка – дуже цікава та сьогочасна. Її безперечно варто перечитати кожному, щоб переосмислити себе та свою поведінку, свої страхи та упередження до інших. А чудові ілюстрації зроблять цей процес дуже приємним.

«Хто б міг подумати! Як мозок змушує нас робити дурниці» Асі Казанцевої

казанцеваАся Казанцева – науковий журналіст, лауреат премії у галузі науково-популярної літератури «Просветитель». Її книжка «Як мозок змушує нас робити дурниці» присвячена основним біологічним пасткам, які заважають нам щасливо жити, і тому, як треба поводитися.

Книга розвінчує міфи про «хімію кохання», шкідливі звички та роботу нашого мозку. Автор спирається на ґрунтовні наукові праці, а також наводить приклади із власного життя. Ася розповідає про справжні результати соціологічних досліджень та дослідів відомих науковців. Книжка буде дуже корисною особливо студентам, які часто «не дружать» зі своїм мозком, а списують усе на генетику чи банальну лінь.

«Франко від А до Я» Наталі та Богдана Тихолозів

франкоЦя книжка офіційно визнана найкращою книжкою цьогорічного Форуму видавців. Варто дізнатися більше про Франка у його ювілейний рік. Варто стерти пилюку з його забронзовілої постаті. У цій абетці-енциклопедії багато незнаних раніше фактів про нашого Каменяра та добірний гумор. Вони допоможуть переконатися, що Франко – стильний, молодіжний, живий, поряд із нами. Особливу увагу варто звернути на неперевершене візуальне оформлення – це заслуга творчої майстерні «Аґрафка». А текст – відомих львівських франкознавців Наталі та Богдана Тихолозів.

«Забуття» Тані Малярчук

забуттяЦя книга є чи не в усіх списках маст-ріду Форуму. У тексті поєднано дві життєві історії та два часові пласти. Перший – історія молодої жінки з України, що одужує після внутрішнього заціпеніння та ніби заново вчиться ходити власними ногами. Відкриття себе та повернення на шлях розвитку знаменує інтелектуальне розслідування, випадково розпочате читанням підшивок старих газет.

Це і є другий пласт – життя В’ячеслава Липинського, а радше – причини його забуття. Героїня не має родинних зв’язків із В’ячеславом Липинським. Водночас це дослідження його життя – це також і пошуки власного коріння й відновлення родинної пам’яті.
Не випадково інтелектуальна подорож починається із читання газет. Газети – це щоденні надруковані на папері тексти, що втрачають актуальність і сенс одразу після виходу з типографії наступного примірника. Але саме ці крихкі публікації стають для героїні відправною точкою у пошуках.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus