Формула цікавої мандрівки від Anna&Maria Times

????????????????????????????????????????????

21 червня у Києві мандрівники зберуться на тревел-форум Travelage, мета якого − на реальних прикладах показати, що курс валюти не заважає подорожувати. Аня Морозова, яка з напарницею Марусею здійснила навколосвітню мандрівку за ціною Macbook, поділилася зі «Студвеєм» формулою успішної поїздки.

Залазити в такі місця, де немає «білих людей»

«Перше – не будувати ніяких фантазій, очікувань «до», адже вони можуть не виправдитися. Друге – обирати, з ким їдеш. Коли ти вперше подорожуєш із незнайомцем, дуже часто бувають сюрпризи. Ви або не сходитеся характерами, або не знаходите спільної мови. Краще їхати з перевіреними людьми. Третє – добре було б мати того, хто зможе показати країну зсередини. Четверте – брати мінімум речей. Також важливо читати про країну,  в яку їдеш, знати, що подивитися, куди піти. Проте це не означає, що слід відвідувати тільки туристичні місця. Я намагаюся поєднувати. Скажімо, приїжджаєш ти в Індію. Як не побачити Тадж-Махал! Ти усвідомлюєш, що там багато туристів, але водночас розумієш, що це неймовірна споруда. Іноді ми залазили в такі місця, де не просто немає туристів, там узагалі нема «білих людей».

Реклама

Взяти із собою когось досвідченого

У мандрах може статися що завгодно. Та чим більше досвіду, тим менше страху, і так у всьому. Уперше дуже страшно стрибнути навіть з парашутом, але потім це вже простіше. Найкращий варіант – узяти з собою когось досвідченого.

У моїх мандрівках було направду багато екстремальних ситуацій. Виручало те, що ми боролися з панікою та діяли на холодну голову. Нас і зґвалтувати намагалися, і у відкрите море відносило, і в лісі я якось заблукала. Головна порада – не панікувати.

взуття

Початківець? Лети у Стамбул

Недосвідченому мандрівнику-українцю раджу летіти у Стамбул. По-перше, не потрібна віза, по-друге, переліт дешевий, по-третє, дуже цікаве місто. Ще одне місце – Грузія.

Після повернення в Україну і далі займайтеся справами. Я, наприклад, роблю проекти, пов’язані з мандрами, пишу статті. Погано тоді, коли немає роботи. А якщо вона є, то може бути добре в будь-якій точці світу.

Зараз мені дико не подобається тренд «офіс – це недобре». Нічого подібного. Ми були в офісі Фейсбуку – найкращому офісі на планеті. Якби мені запропонували там працювати, я б ні секунди не сумнівалася.

У Фейсбуці є спільнота People of New York. Там люди фотографують місцевих жителів і пишуть про них короткі історії. Там було фото прибиральника туалету. Хлопець пише, що це найчистіший туалет у Нью-Йорку, і фотографує цього прибиральника, який робить свою роботу з любов’ю. Це найважливіше.

Я проповідую те, що люди повинні побачити світ

Перші 5-6 років життя формують у тобі бажання подорожувати. Це не базова потреба. Тут свою роль відіграє цікавість.

Я проповідує те, що люди повинні побачити світ. Я не кажу, аби всі кидали роботу, а просто переконую, що ви можете це зробити. Зараз такий тренд, який скоро, на мій погляд, може бути замінений трендом космосу. Усі будуть схиблені на космосі.

На тревел-форумі, що незабаром пройде у Києві, буде багато людей з унікальним досвідом. Я, наприклад, не вмію кататися на велосипеді, а там буде Руслан Майборода, який проїхав на велосипеді всю Африку, Китай і Пакистан. Буде хлопець, який рік прожив в Антрактиді, грав футбол зі збірною Англії при температурі −40. Це також хороше місце, де можна знайти собі попутника в мандрівку».

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus