Додатки, які допоможуть стати богом публічних виступів

news

Публічні виступи є невід’ємною частиною сучасного життя. Це і презентація, і студентський театр, і захист магістерської роботи. Якщо у дитинстві ти не дуже охоче розповідав віршики зі стільця, а публічні промови асоціюються у тебе з нервами та спітнілими долонями, не варто полишати мрію колись вийти на сцену TED Talks. З цими мобільними додатками шансів на невдачу просто не залишається!

Психологічна підготовка

Ummo

Додаток допомагає з аналізом підготовленої промови. Ви натискаєте іконку мікрофона, починається зворотній відлік і можете говорити. Додаток записує транскрипт промови, кількість пауз та фіксує слова-паразити («типу», «того», «е-е-м»). Потім додаток презентує усю інформацію у вигляді діаграм, аналізуючи швидкість мовлення, гучність, які слова вживаєш найбільше. Мінус Ummo у тому, що зараз він доступний лише англійською мовою на iOS і коштує $2. Але це і бонус водночас, якщо потрібно підтягнути навички публічних виступів англійською мовою.

Public Speaking

Чи не найбільший страх, коли йдеться про публічні виступи – це, власне, публіка. Стояти перед заповненим залом буває дуже страшно. Public Speaking – це додаток для iOS та Android, що створює відчуття 3D реальності. Тут ти можеш обрати місце виступу: сцену театру, офіс чи щось інше. Головна мета додатку – примусити тебе відчути, що ти говориш на публіку, і допомогти побороти страх. Охочим спробувати цей додаток доведеться придбати Google Cardboard за $15 – цей гаджет кріпиться до смартфону і дозволяє побачити віртуальну кімнату при поворотах голови.

Тренер оратора

Цей російськомовний додаток насправді є тренером для голосу – ти навчишся правильно додавати обертони, розвинеш його силу, покращиш дикцію завдяки спеціально відібраним текстам, скоромовкам та монофонам (реченням чи віршам, у яких усі слова починаються на одну, «проблемну» літеру). Диктофон має особливу функцію – можливість слухати себе у режимі реального часу. Крім цього, знайдеш безліч теоретичного матеріалу, який допоможе у підготовці до виступів. Доступний на iOS та Android.

Чорна риторика

Додаток обіцяє навчити давати відсіч агресивному співрозмовнику, достойно виглядати в очах інших людей та відстоювати свої позиції. По суті, це збірник ядучих і саркастичних фраз, вивчивши які ти, може, й не станеш королем маніпуляції, але поставити на місце грубіяна в черзі чи занадто впевнену в собі блондинку на ягуарі зможеш запросто.

телефон

Реклама

Додатки, які допоможуть організувати презентацію

Penxy

Додаток буде корисний перш за все тим, хто хоче представляти свій продукт на конференції. Penxy дозволяє записувати виступ у форматі «презентація + голос». Спочатку ти заводиш акаунт, потім завантажуєш на нього свою презентацію у форматі Power Point чи PDF. Для кожної презентації генерується посилання, за яким доступна пряма трансляція у режимі «слайд + голос», а пізніше і запис у цьому ж форматі. Посиланням можна ділитись у соціальних мережах чи відправляти електронною поштою. Тоді усі, хто перейдуть на нього, зможуть слухати виступ у режимі реального часу, бачити ті ж слайди, що і аудиторія, та ставити спікеру запитання.

Під час виступу ти можеш користуватись Penxy як пультом-клікером, бачити на своєму телефоні секундомір та нотатки до слайдів, а також запитання аудиторії. Усі з’єднання шифруються, а інформація зберігається у Windows Azure.

iPresenter for Microsoft Powerpoint

Коштує $3,99 та дає можливість дистанційно контролювати презентацію під час виступу: iPhone, iPad та iTouch використовуються в якості клікера. Цей додаток дозволяє пересувати слайди вперед і назад, перескакувати з одного на інший, бачити попередній перегляд наступного слайду. Доведеться завантажити додатковий комп’ютерний софт (Windows) для використання разом із мобільним додатком.

AirMote

Коштує $1,99 та працює тільки на Mac OS X. Сумісний з iPhone, iPad, iPod touch. Дає можливість не тільки працювати зі слайдами презентацій, але й фільмами. Мабуть, найбільша користь додатку у тому, що він дозволяє управляти презентацією через звичайний мобільний інтернет, навіть якщо wi-fi не працює. Що ж до форматів, AirMote працює з PowerPoint та Keynote і взаємодіє з iTunes, iPhoto, QuickTime Player, Front Row, DVD Player.

мікрофон

Додатки-мікрофони

Air Microphone

Він стане вам у пригоді на незапланованому виступі або ж на невеликих подіях. Він дозволяє використовувати мобільний пристрій як мікрофон. Сумісний з «яблучними» девайсами, передає голос у будь-яку звукову систему, що підтримує технологію Air Play (розробка Apple для бездротової передачі аудіо, відео та зображень між пристроями). Також Air Microphone має еквалайзер, який допоможе налаштувати звучання голосу та може транслювати зображення через Air Play під час виступу.

DaMIC і Mic-to-Loudspeaker

Google Play також випускає схожі додатки. DaMIC перетворить ваш смартфон на динамік, мікрофон чи навіть стетоскоп. Mic-to-Loudspeaker має особливі режими – спорт, театр, зустріч та розмова, а також функцію фільтрації шуму.

Таймери

Amber Light Speech Timer

Коли ти знаходишся в середині промови, додаток світитиме зеленим, під кінець включиться жовтий колір, і червоний – коли промову потрібно негайно завершити. Ти можеш налаштувати таймери на свій смак, змінивши кольори, або настроїти вібрацію замість світлових сигналів, якщо любиш фізичні відчуття. Додаток створений під iOS і коштує $2.

Toastmaster Timer

Функції додатку дуже схожі на попередні, але він для Android та безкоштовний.

робочий процес

Нотатники

Нотатки до слайдів можуть бути надзвичайно корисними під час публічних виступів. На «яблучні» пристрої можна встановити безкоштовний Teleprompter Lite, а на андроїди – A Prompter. На обох операційних системах із цим завданням впорається старий добрий Microsoft Power Point – потрібно лише записати по декілька ключових слів до кожного слайду.

Корисні ресурси

Тримай безкоштовний довідник із більш, ніж 100 порадами, які допоможуть побороти хвилювання та встановити контакт із аудиторією. А ще – посібник, який надає доступ до сотні корисних курсів та тренінгів, допомагає опанувати техніки спілкування, вдосконалити пам’ять, розширити інтелект та попрацювати над особистісним впливом.

Щоб стати найкращим промовцем, потрібно вчитись у найкращих, тож не забувай про ораторів TED Talks. Офіційний додаток можна безкоштовно завантажити як для iOS, так і для Android. У ньому ти знайдеш більш ніж 1700 мотивуючих промов від експертів у таких галузях, як економіка, бізнес, освіта, технології та інші. Промови оновлюються щотижня та доступні різними мовами, що є непоганим бонусом для тих, хто вивчає іноземні мови.

Завантажуй та готуйся!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus